Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért lassú a laptopom?...

Miért lassú a laptopom? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Kb. 3 hónapja vásároltam egy hp probook g2 laptopot (I5 proci, 4Gb/500Gb), windows 10 fut rajta, lehetőségeimhez és szaktudásomhoz mérten(nem vagyok egy nagy informatikus) próbáltam/próbálom tisztán tartani a rendszert(CCleaner, Ashampoo Winoptimizer stb.), azonban néha egyszerűen belassul, a böngészőt percekig tart megnyitni, vagy egy egyszerű office programot. Nincs tele játékkal, filmekkel, szinte csak az egyetemi dolgaimat tárolom rajta és a munkámat végezném, de sokszor csak az idegbajt kapom tőle. Mit tudnék tenni? Nem rég telepítettem újra a rendszert, de megint előjöttek ezek a problémák. Vigyem szervizbe (még garanciális) vagy itthon is tudok valami tenni az ügy érdekében?

2015. dec. 2. 21:04
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem a win 10 frissítése kavar be,ami kikapcsolhatatlan.
2015. dec. 3. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mit tudnék esetleg tenni? Vagy inkább tegyem újra a win7-et/8-at?
2015. dec. 4. 10:47
 3/4 aulac1957 válasza:

Ez az üzenet csak akkor érvényes, ha W10 Prod van.

Egyébként W10 Home alatt tényleg kikapcsolhatatlan (szürke) a kapcsoló.

Le lehet tiltani a frissítést.

Tedd a következőket:


1. Nyisd meg a Windows Áruházat

2. Jobb felső sarokban lévő felhasználói ikonra kattintva navigálj a Beállításokhoz

3. Az Alkalmazásfrissítések alatt kapcsold ki az „Alkalmazások automatikus frissítése” opciót.


Másik lehetőséged a gyorsításra:

Végy egy minimum 4GB Class8 vagy 10-es SD memória kártyát.

Rakd be a gépbe. Tallózd be. "Tulajdonságok"-->"ReadyBoost" fülnél állítsd be mekkora területet akarsz használni a gyorsításra.-->"Alkalmaz"

Indítsd újra a gépedet, és örülj.

(Ne vedd ki az SD-t a gépből)

2015. dec. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot!


Sajnos win 10 home van fent, de megpróbálom a tanácsodat!

Ment a zöld kéz! ;)

2016. jan. 8. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!