Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van értelme a jelenlegi...

Van értelme a jelenlegi Windows telepítésemet átkonvertálni Legacy módból UEFI-re?

Figyelt kérdés

A gépem támogatja az UEFI-t, de amikor telepítettem a Windows-t, akkor ezt még nem tudtam, így felraktam úgy, ahogy alapból be volt állítva. Viszont most nincs kedvem az egész merevlemezt törölni ehhez, de szerencsére találtam egy videót, hogy hogyan tudnám ezt adatvesztés és újratelepítés nélkül megtenni. A kérdés az, hogy jobb-e annyival az UEFI, hogy megérje ez az egész?

A videó: https://www.youtube.com/watch?v=g1eXD30Fox4


2015. dec. 6. 15:03
 1/5 CspCsj ***** válasza:
100%

Sebességben, bekapcsoláskor pár másodpercet nyersz.

Esetleg ha négynél több elsődleges partícióra van szükség, akkor válts. (mondjuk kettőnél több, párhuzamos operációs rendszernél)

2015. dec. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ahogy #1 mondja.

Továbbá van egy aranyszabály: ami működik, azt ne rontsd el. :) Mivel amúgy nincs kihatással a már felállt rendszer sebességére, ezért szerintem felesleges piszkálni.

2015. dec. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Biztonságban sincs előrelépés? Minden esetre szerintem akkor marad úgy, ahogy van.
2015. dec. 6. 20:37
 4/5 CspCsj ***** válasza:

Igaz, tényleg biztonságosabb az UEFI - persze csak addig, amíg nem találják meg a kiskapukat, pl.:

[link]


Egyébként milyen Windows van a gépen?

2015. dec. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Windows 10
2015. dec. 7. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!