Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Néhány kérdés minden számítógé...

Néhány kérdés minden számítógép használóhoz!?

Figyelt kérdés

1. Milyen processzor van a gépedben?

2. Milyen programokat futtatsz párhuzamosan?

3. Ezen használat mellett mekkora a processzor terhelése %-os arányban, és mennyi ramot eszik?

4. Milyen op.rendszer alatt? Windows v. Linux?



2015. dec. 14. 11:12
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

3 működő asztalim van.

I. 1,Intel Core i5 4460, 10gb ram, amd radeon hd 6450

2. általában edge+ egy játék (az edge akkor kellhet, ha nem megy egy szint)

3. Nem szokott felmenni 30% fölé (de fog majd XD), de amikor kicrashel a win10, akkor újra kell indítani, nincs mese (akkor fogom újratenni a win-t, ha lesz ssd-m :P)


II. és III.

Mindkettő régi, win xp érából való gép.

Első: Compaq evo d5d

Intel Pentium 4 1.5ghz willamette, 768mb sd ram, mx400 vga

Ezt most eltettem pihenni, mert a vinyó lassan felmondja a szolgálatot. (amúgy xp van rajta)



Második: gigabyte alaplap, Intel Celeron 2,4 ghz (s478 ez is) 512 mb ddr1 ram (dual channel), mx400 vga szintén

Csak ezen windows 2000 pro van. Szerintem egész tűrhető. Már csak a hangot kéne valahogy működésre bírni, és tökéletes :P (az is lehet, hogy rossz az alaplapi hangkártya, habár a bios sippantásait szoktam hallani :s )


Ezen a 2 régi gépen értelemszerűen régi játékokat fogok futtatni (lan party... :P) Amúgy a celeronos, 2,4 ghz-es gépen elég szépen lehet még netezni, nem akad (youtubeot próbáltam, de a win2k nem volt éppen segítőkész... :D)

Nem túl meglepő módon a p4 willamette sokkal lassabb annál a celeronnál (alacsonyabb órajel + az a celeron fiatalabb)

2015. dec. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Tom Benko ***** válasza:

A) Asztali

1; Intel Celeron 2x1,7GHz

2; Most nem fogok neked sem systemd listet, sem ps aux kimenetet listázni. Saját magam által indított programok (az asztali környezet felett): Firefox 4-5 tabbal, Gummi, MATE Terminal, Caja, LaTeX.

3; Alszik, majd dobok egy free kimenetet is. Úgy 4-500MB RAMot a 4GB-ból.

4; ArchLinux csak natívan, nincs optimalizálva.


B) Lapos

1; 2x1,5GHz Intel Celeron

2; Firefox, Gummi, LaTeX, Dropboxd, Caja, Atril

3; Most éppen 7,2/5,9%, most éppen 1,1GB RAM

4; Szintén egy raw ArchLinux.

2015. dec. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!