Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A réginrajzfilmeket (pl. Tom...

A réginrajzfilmeket (pl. Tom es Jerry) hogyan készítették, hogy tudták meganimálni?

Figyelt kérdés
Akkor még nem nagyon volt olyan szgépes technika, minden egyes frake kezzel lenne lerajzolva? Az rengeteg munka lett volna nem?

2015. dec. 23. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:
mi olyan hihetetlen benne?a japán meséket még mai napig nagy százalékban kézi rajzolással csinálják majd gépre fel, kiszínezik, effektezik..
2015. dec. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, rengeteg munka volt velük.
2015. dec. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Általában rétegeket használnak, tehát nem úgy kell elképzelni, hogy minden framben meg kell rajzolni cakompúder az egész jelenete, hanem van egy réteg a háttérnek, majd külön külön rétegeken az egyes karakterek, egyéb elemek stb. Ha megnézel egy régi rajzfilmet, akkor láthatod, hogy a háttér általában statikus, vagy ha mozog akkor is csak oldalirányú mozgásról van szó, nem pedig fordulásról stb. Tehát ha azt nézzük a hátteret elég egyszer megrajzolni, nem kell újra neki kezdeni. A karaktereket meganimálják különböző mozgásokra, pl.: sétál, leül egy székre stb., de ezek úgy vannak meganimálva, hogy a hátterük átlátszó, tehát bármilyen háttérlé berakhatóak, és folytatólagosak. Tehát pl.: egy félórás sétálás a sivatagban úgy néz ki, hogy hátteret folyamatosan mozdítják arrébb, és ezen cserélgetik a lépés animációit, ami ugye csak egyszer van meganimálva, hiszen a séta lépések sorozata.
2015. dec. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Így van, átlátszó celluloid lapokra kézzel festették fel a mozgó dolgokat képkockánként, és egy előre festett háttér előtt azokat rétegenként egymásra rakták, majd a kamerával képkockánként rögzítették. Volt, hogy véletlenül rossz sorrendben rakták egymásra a lapokat, vagy kifelejtettek néhányat, ekkor születtek az ilyen förmedvények, mint ez: [link]


Persze nem mindig kellett még a szereplőket sem minden képkockához újrarajzolni. Volt, hogy a testük mozdulatlan maradt, és csak a fejüket, végtagjaikat vagy arcukat cserélték le. Ez a későbbi, olcsóbb, TV-re szánt rajzfilmeknél figyelhető meg a legkönnyebben, például a Hanna-Barbera sorozatoknál (Maci Laci, Frédi és Béni, stb.), amik az animáció kedvelőinek körében pont a költségkímélő megoldásaik miatt váltak hírhedtté.


Sok rajzfilm újra is hasznosított bizonyos jeleneteket, ez is csökkentette a rajzolók munkáját és a költségvetést.

2015. dec. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi, nem semmi, eleg munkas dolog lehetett.

#4 az a poén, hogy jópárszor meg kellett neznem mire megtalatam benn a hibát :D

2015. dec. 24. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!