Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudom rákötni a HDMI...

Hogyan tudom rákötni a HDMI kábelt (gépről) a régi TV-re?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nagyon nagy szükségem lenne a segítségetekre! :(


Sajnos nem LCD és nem is LED TV-m van, hanem a szokásos dobozos LG TV-m, amin csak is DVD lejátszónak való hely van, illetve azon belül AV: video és audio csatlakozási lehetőség. Szeretném az asztali gépemet összekötni vele, így szilveszterkor tudnánk filmet nézni a barátaimmal.

A barátnőmnek van is HDMI kábele, csak ahhoz konvertert kellene venni. Azt nem tudom, hogy milyet.


Meg tudnátok nekem mondani, tudnátok nekem segíteni abban, hogy mi ez esetben a megoldás? Hogy milyen opciók vannak? (pl. monitorra kötni, vagy gépházba, vagy kihasználni az AV lehetőségét.)

Ha igen, akkor ár-érték arányban hogy menne?


Nagyon szépen köszönöm mindenkinek, és kellemes ünnepeket! :)



2015. dec. 25. 17:27
 1/6 P.O.C. ***** válasza:
2015. dec. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 P.O.C. ***** válasza:

De szerintem jobban jársz egy média lejátszóval.

[link]

Bármit lejátszik USB -ről, illetve LAN -on vagy Wi-Fi -n összekötve a számítógépen megosztott médiafájlokat is.

2015. dec. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 lali51 ***** válasza:
Az első linkes ajánlat nem jó! Leírásban:"AV RCA JELBŐL HDMI JELET KÉSZÍT FORDÍTVA NEM MŰKÖDIK!"
2015. dec. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 P.O.C. ***** válasza:

Igen, igazad van. Benéztem, rosszat linkeltem.

Ez lesz az:

[link]


Persze én még mindig a media lejátszót tartom jobb ötletnek.

De ha ennyit nem akarsz rááldozni, használtan 2-3 eFt -ért tudsz venni olyan VGA -t, amin még van analóg csatlakozó.

[link]

Persze ennek az a hátránya hogy körülményes mindíg visszacserélni.

2015. dec. 26. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ebay fele árban van.
2015. dec. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a segítőkész linkeket, nagyra értékelem! :) Mindenkinek ment a zöld kéz!
2016. febr. 6. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!