Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Túl melegedés miatt kék halál?

Vadparaszt18 kérdése:

Túl melegedés miatt kék halál?

Figyelt kérdés
Most vettem egy új, Lenovo típusú laptopot. Minden remek, csak amikor játszok, kék halállal kidob. Aztán utána mintha semmi se történt volna. Nettezésnél, PhotoShop használatakor meg működik rendesen, és hideget fúj ki. Játék közben meg meleg a laptop, lehet hogy ez miatt van a kék halál? Egyébként gyárilag Windows8.1-et kért a laptop, de Windows 7 lett rárakva, vagy lehet ez a probléma?

2015. dec. 31. 10:58
1 2
 1/11 meszike91 ***** válasza:
Okozhatja. Milyen a PONTOS típusa?
2015. dec. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A túlmelegedés miatt lehet. Az én Lenovom két éves, nekem is Win8-ra lett előkészítve (de Free DOS volt csak rajta), Windows7 telepítőm volt, az került fel.

Nálam akkor melegszik, ha rajta marad a töltőn, amikor már feltöltötte magát. De kékhalál még nem volt.

2015. dec. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Menj fel a Lenovo Solution Centerre és futtasd le a Scant. Lehet, hogy egy driver frissités valamit segít rajta.
2015. dec. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Játék közben meg meleg a laptop" Mint minden gép játék közben. Az még önmagában nem baj, hogy játék közben meleg a gép. Minden gép, minden alkatrész melegszik játék közben.


Ha nincs Windows 7 támogatás driversen, akkor az is előfordulhat, hogy amiatt van kék halál, igen. Az én laptopomhoz is Win 8.1 64 bit és Win 10 64 bit van a hivatalos oldalon, semmi más.


Milyen laptop pontosan? Meg mi a kék halál üzenete? Azt jó lenne tudni, mert a kódok, szövegek alapján el lehet már indulni. Pl. ha benne van, hogy driver, akkor egyértelmű. Az egyik klasszikus kék halál az irql_not_less_or_equal. Ez is driveres, de elő fordulhat, hogy hardveres.


De az is lehet, hogy a gépedet nem játékra találták ki. Ebben az esetben lehet nem árt egy hűtőpadot beszerezni. Olyat, amin a ventik szabadon rakosgathatóak, pl. Cooler Master Notepal széria.

2015. dec. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2015. dec. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, Lenovo G50-45 a laptopom típusa.
2016. jan. 1. 21:29
 7/11 anonim ***** válasza:

Pontosan milyen G45 50? Alján kell lennie egy matricának, és van ott még további típus. Pl.: 80E301GHHV


Amúgy nem olyan erős a széria játékra, milyen játékokkal játszanál? Mert egy GTA V, vagy Assassin's Creed Syndicate nem erre a laptopra lett kitalálva. De ez mondjuk még nem ok kékhalálra. Illetve van driveres támogatás Win 7-hez a Lenovo oldalán. Fent van minden driver? Mert mint írtam, driver hiány is okozhat kéket.


[link]

2016. jan. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Lenovo G50-45 80E300GJHV

Amúgy Euro Truck Simulator 2, meg az OMSI 2 amivel játszok.

2016. jan. 1. 23:18
 9/11 anonim ***** válasza:

A játékoknak elvben működnie kell, bár nem maximumon, legalábbis az ETS2-nek kevés a géped, hogy maximumon fusson, ha lehet bízni a gépigényben:

[link]


Vagy driver probléma, vagy rossz hűtés, vagy legutolsó sorban valami hardveres hiba. Memória, HDD pl. Én a helyedben először a driverekkel kezdenék, minden driver fent van-e. DirectX, VGA driver, Chipset, stb.


Ha minden driver fent van, és még mindig újraindul, akkor lehet visszamennék vele a boltba, mivel van rajta garancia. Bevizsgálják, letesztelik a hardvereket, és elmondják mi a helyzet. Veszteni valód nincs. Ezután lehet vennék egy hűtőpadot a géphez, olyat, amit írtam. Cooler Master Notepal. Oda rakod a ventiket rajta, ahova akarod, így tényleg oda fújja a levegőt, ahova kell, nem pedig a műanyag alját fújod vele. :)


Elvben ez a géped alja, látod, hogy hol vannak a bordák, ott megy be a levegő.

[link]


Szóval driver check. Ha nem jó, akkor üzlet, ahol vetted. Majd hűtőpad vásárlás.


Viszont még mindig jó lenne tudni, hogy mi a kékhalál üzenete.

2016. jan. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítséged! :)

Meglehet valahol nézni, hogy milyen kék halál volt?

2016. jan. 2. 00:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!