Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Aki ért hozzá: Hogyan lehet a...

Aki ért hozzá: Hogyan lehet a Sonyt bepanaszolni pl. a fogyasztóvédelemnél azért, mert úgy hirdetik a telefonjaikat (xperia z sorozat), hogy vízállóak, miközben egyáltalán nem azok? Miért nem tette meg ezt még senki? Volt, aki próbálkozott már?

Figyelt kérdés
Aki rögtön azzal jönne, hogy "nem arra találták ki az okostelefont, hogy vízbe merítsék", stb, annak írom, hogy DE, ezt igen. A Sony hivatalos honlapja konkrétan ajánlja, hogy akár medencében, víz alatt fényképezzünk/videózzunk vele: "if you want to use your device to get underwater close-ups of a spectacular dive or your child's first swimming lesson, go ahead. / . Ha azonban víz alatti közelképet szeretnél készíteni a készülékkel egy jól sikerült fejesről vagy a gyermeked első úszóleckéjéről, nyugodtan megteheted." Pont erre akartam használni. Nagyon alaposan elolvastam angolul és magyarul is, milyen vízbe, milyen mélyen, mennyi időre, stb szabad beletenni, mert direkt azért ilyen telefont vettünk, hogy ezt megtehessük; a kisbabánk első fürdős pancsolását szerettük volna megörökíteni. A szerviz természetesen nem foglalkozik vele; üzletben konkrétan azt mondták, hogy 10-ből kb 7 első alkalommal beázik, de második alkalommal 10-ből 10. Nyilván nem csak mi jártunk így - hogyhogy nincs semmi nyoma, hogy felelősségre vonták volna őket?

2016. jan. 4. 18:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nekem Z2-m van, és amikor vízbe vittem (medence, Balaton), akkor direkt ügyeltem az ajtókra, jóformán mindig "szorítottam" a két ajtót, hogy véletlenül se menjen bele, és tádá, nekem mégsem ázott be. Nem is egyszer voltam vele nyáron a Balatonon.

Szó szerint nem tudom, melyik z-t nevezed meg a szériából, de ha pl a sima Z-t, akkor nem csodálom. Akkor kezdte a Sony ezt a dolgot, ráadásul abba csak IP 58-as védettséget (Por ellen védett, Vízbe merülés ellen védett korlátozott ideig) tudott beleépíteni.

2016. jan. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

pontosan milyen telefonod van?

csak mert a supportnál direkt írják, hogy ne használd víz alatt: [link]

2016. jan. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hivatalosan éppen ezért nem vízálló besorolást kapnak a z-szériás xperiák, mert túl sok garanciaigény volt beázás miatt. Egyébként nálunk a családban sokféle szerepelt (z, z2, tablet-z, tablet-z2), és egyik sem ázott be, igaz mi ügyeltünk rá, hogy minden nyílása rendesen le legyen rögzítve.
2016. jan. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A címszavaknál elvileg szerepelt, de most nem látom. Z3 Compact. IP68-as besorolás... Szóról szóra elolvastam, milyen vízbe, hány cm, hány perc, hogyan.


Kedves első, nagyon örülök neki, hogy a tiéd nem ázott be, de az nem azt jelenti, hogy senkié sem. Vigyáztam a fedelekre, zárva voltak.


Kedves 3., teljesen mindegy, hogy "merítésálló" a megnevezés, nem "vízálló", lényeg, hogy a sony hivatalos utasítása mellett sem volt merítésálló a Z3 Compact.


És ne haragudjatok, de egyikőtök sem a kérdésre válaszolt, csak belekötött. :) Bizonyára vannak, akik sóstó mélyén aztatják 2 hétig, de nem háborognék, ha bármiben is eltértem volna a megengedett utasítástól. A sony a z3-at víz alatti fényképezős reklámmal hirdeti, és konkrétan javasolja is, hogy "Vidd magaddal úszni a készüléked", ez áll a honlapjukon.


Tehát van olyan, aki nem a kérdésbe kötne bele, hanem tud valamit, hogyan lehet felelősségre vonni őket megtévesztésért, illetve járt már úgy, mint én, és próbált megoldást találni kártérítésre pl?

2016. jan. 4. 20:37
 5/12 A kérdező kommentje:
Világéletemben Sony telefonokat használtam egyébként, nagyon szerettem őket, bár majdnem mindegyik tönkrement garanciaidő letelte után, tehát nem utálatból írom, hanem egyszerűen csalódott vagyok, mert babaúszásra vittük el a telefont, és most van egy használhatatlan készülékem és a képek sincsenek meg a piciről. Sokat kellett spórolni, hogy megvehessük, de direkt azért választottuk ezt, hogy legyen pár pancsolós képünk. Nem vagyok idióta, nyilván ügyeltem rá, hogy a fedelek zárva legyenek; nekem nem vesz apuci másikat, ha figyelmetlen vagyok. Lehet, hogy a szervizes eltúlozta a 10/6 elsőre beázik dolgot, lehet, hogy csak nektek volt szerencsétek eddig, mindenesetre sok cikket találni a neten, amiben azt írják, hogy márpedig baromira nem vízálló (vagy nevezd akárminek) ez a készülék.
2016. jan. 4. 20:46
 6/12 anonim ***** válasza:

kerdezo, szerinted te lennel az elso aki panaszt tesz?

ha eddig a tucatnyi karosult nem ert el semmit akkor hidd el, plusz 1 level toled nem oszt nem szoroz...

amugy irsz siman a fogyasztovedelemnek, mi ebbe olyan nehez?

2016. jan. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
pont ez a kérdés, hogy más ért-e már el valamit a panasszal, semmi olyat nem írtam, hogy az én +1 panaszommal elérnénk valamit :) egyetlen szóval sem említettem ilyet. pont ezért nem is írtam a fogyasztóvédelemnek, mert nyilván, ha sok ilyen panasz van, akkor jó kifogás is van rá. ezért van a kérdésem elején, hogy az válaszoljon, aki ért hozzá. aki tisztában van pl jogszabályokkal, vagy azzal, hogy mivel lehet megfogni őket. értesz hozzá? ha nem, akkor nem neked szólt a kérdés.
2016. jan. 4. 21:17
 8/12 anonim ***** válasza:

Most döntsd már el, hogy mit is szeretnél.

Idejöttél feltenni egy kérdést, hogy hogyan lehet bepanaszolni a céget a fogyasztóvédelemnél. Aztán meg belátod, hogy ennek nincs sok értelme, de mégis arra vagy kíváncsi, hogyan lehetne a fogyasztóvédelemnél megfogni. Mintha a fogyasztóvédelmiseknek nem ez lenne alapból a szakmájuk... Ha meg valakinek sikerült már, tudja, akkor 1: a fogysztóvédelmisek minek titkolnák előled, és nem segítenének neked, 2: a sony szerinted még nagyban reklámozná utána?


"mindenesetre sok cikket találni a neten, amiben azt írják, hogy márpedig baromira nem vízálló (vagy nevezd akárminek) ez a készülék"

Ezt meg mondjuk megtehetted volna azelőtt is, hogy bedőlsz a marketingdumának.

Nyilvánvalóan körbe vannak bástyázva a sonynál, akkor pedig le is van írva egyértelműen, hogy hogyan használhatod, és hogyan nem, innentől kezdve ez minden valószínűség szerint pebkac.

2016. jan. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Szirty ***** válasza:

"A címszavaknál elvileg szerepelt, de most nem látom. Z3 Compact. IP68-as besorolás... Szóról szóra elolvastam, milyen vízbe, hány cm, hány perc, hogyan."


Itt van:

[link]

2016. jan. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Utolsó: köszi, tudom, nyilván megnéztem, nem arra értettem.


Utolsó előtti: majdnem értelmes a kommented, bár, ha sem a kérdésre nem tudsz válaszolni, és azt sem érted, mit akarok, akkor nem tudom, minek foglalkozol a kérdéssel...

A "hasznos válasz" %-odból látszik, hogy nem igazán szokták értékelni a segítséged...


Akkor legyetek boldogok, nem keresek megoldást, nem próbálok olyanokat keresni, akik hasonló problémával fordultak már fogyasztóvédelemhez vagy a céghez, bírósághoz, akármihez, hanem ülök és hibáztatom magam, amiért telefonvásárlás előtt nem a "Miért szar a Sony Xperia Z3 Compact telefon?" címszóval gugliztam naphosszat és örülök mindenkinek, akinek bevált a fedőszorítás. Rohadjak meg a beázott telefonommal, amiért én is azt hittem, hogy ha rendeltetlsszerűen használom, akkor úgy fog működni, ahogy kell.

Mea cupla, vivat vendo :)

2016. jan. 4. 22:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!