Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Aki ért hozzá: Hogyan lehet a...

Aki ért hozzá: Hogyan lehet a Sonyt bepanaszolni pl. a fogyasztóvédelemnél azért, mert úgy hirdetik a telefonjaikat (xperia z sorozat), hogy vízállóak, miközben egyáltalán nem azok? Miért nem tette meg ezt még senki? Volt, aki próbálkozott már?

Figyelt kérdés
Aki rögtön azzal jönne, hogy "nem arra találták ki az okostelefont, hogy vízbe merítsék", stb, annak írom, hogy DE, ezt igen. A Sony hivatalos honlapja konkrétan ajánlja, hogy akár medencében, víz alatt fényképezzünk/videózzunk vele: "if you want to use your device to get underwater close-ups of a spectacular dive or your child's first swimming lesson, go ahead. / . Ha azonban víz alatti közelképet szeretnél készíteni a készülékkel egy jól sikerült fejesről vagy a gyermeked első úszóleckéjéről, nyugodtan megteheted." Pont erre akartam használni. Nagyon alaposan elolvastam angolul és magyarul is, milyen vízbe, milyen mélyen, mennyi időre, stb szabad beletenni, mert direkt azért ilyen telefont vettünk, hogy ezt megtehessük; a kisbabánk első fürdős pancsolását szerettük volna megörökíteni. A szerviz természetesen nem foglalkozik vele; üzletben konkrétan azt mondták, hogy 10-ből kb 7 első alkalommal beázik, de második alkalommal 10-ből 10. Nyilván nem csak mi jártunk így - hogyhogy nincs semmi nyoma, hogy felelősségre vonták volna őket?

2016. jan. 4. 18:53
1 2
 11/12 reptoid ***** válasza:

bár majdnem mindegyik tönkrement garanciaidő letelte után


Most erre mit lehet mondani...

2016. jan. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ha elolvasod a Sony jogi kiadványait a vízálló telefonokra vonatkozóan, akkor ott világosan tárgyalák a dolgot, rendesen összevan rakva, lehetetlen belekötni, tehát ettől kezdve kár ezen problémázni, hogy pereljük-e a Sony-t vagy sem.


Én, mint Sony dolgozó, teszteltem a teljes Z sorozatot. Az első generációs Sony Xperia Z még simán küzdött a beázással, Z3-tól felfelé már nincs gond vele, ha betartod az előírásokat. Jelenleg Z5-ös készüléket használok, mikor megkaptam, akkor este betettem az akváriumba és reggel onnan ébresztett, kb. 9 órát töltött a 55 cm mély akváriumban a halak között és nem ázott be. Z4-es készüléket 3 méteres mélységbe vittem le és nem volt gond vele.


Bár én Japánból kapom a készülékeket, de gondolom Európában és Magyarországon is azt hozzák forgalomba.

2016. jan. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!