Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy lehet egy átszerkesztett...

Hogy lehet egy átszerkesztett fotót visszaállítani az eredeti állapotra?

Figyelt kérdés
Egyik informatikus ismerősöm leszedett Facebookról egy képemet, és szólt hogy a feliratok nem igazak, hanem át lett szerkesztve. Ez igaz is. Máshonnan ezt NEM tudhatta meg, viszont nem akarta elárulni, hogy hogyan állította vissza a képet eredeti állapotra.

2016. jan. 15. 22:15
 1/7 tabaki ***** válasza:
Fotója és felirata válogatja, hogy hihetően vissza lehet-e csalni az eredetihez hasonlóvá. A történetben vannak homályos pontok, például, hogy miféle képről és átszerkesztésről van szó. Te írtad át a feliratot valami letöltött képen? Mert akkor a változtatás a hozzáértő számára észrevehető (ha ugyan nem ordít), és megkereshette az eredetijét. Ha más a helyzet, pontosíts. A saját gépeden lehet biztonsági mentés az előző állapotról, de a FaceBookon nyilván csak a szerkesztett volt fenn, annak meg az az „eredeti állapota”.
2016. jan. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egy folyosó van lefotózva és azon Photoshop CS6-al kitöröltem a régi feliratot és újat írtam oda. A változás szemmel nem vehető észre. Így lett feltöltve és letöltötték, majd valahogy visszacsinálta és közölte velem az eredeti szöveget. A saját gépemen megvan az eredeti file, de nemhinném, hogy "betört" volna a gépemre.
2016. jan. 15. 23:02
 3/7 tabaki ***** válasza:
Azt én se nagyon hiszem, bár ezeknél az informatikusoknál sosem lehessen tudni... Ha saját fotóról van szó, nem tudom mire vélni a dolgot. Egyetlen hasonló akcióm nekem is volt, akkor egy képet úgy sikerült visszacsinálnom, hogy a képszerkesztő a fájlba illesztett ikonképet nem frissítette. Azonban nem valószínű, hogy ez a Photoshoppal is megesnék, ráadásul ott a kép is annyira gyenge minőségű volt, hogy az így visszaállított háttér elfogadhatóan illeszkedett hozzá. Sajnos, azóta azt a kérdést törölték, pedig tanulságos lehetne, de mondom, itt aligha erről van szó. Hogy akkor viszont miről, a kép nélkül tippelni sem tudom.
2016. jan. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A Google képkeresőjébe be lehet húzni a képeket és képes megtalálni a hasonlókat, az ismerősöd is ezt csinálta, innen tudja az eredeti felíratot
2016. jan. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 tabaki ***** válasza:

@#4:

Én is ezzel kezdtem, rá is kérdeztem, hogy Kérdező letöltött fotót manipulált-e, de szerinte a kép csak az ő gépén van meg, akkor meg az egész ügy problémásabb. Lehet, hogy ez valami olyan dolog, amit más is érdemesnek tartott lefényképezni, és a Google megtalálta a hasonló képet, de akkor a felirat visszaszerkesztése után nem lenne tökéletes az egyezés. Ezért lett volna érdekes a fotó, hogy vajon mi tudunk-e valami hasonlót művelni vele. Így viszont továbbra sem vagyok teljesen biztos abban, hogy miről van szó, a letöltésre vonatkozó egyértelmű kérdésemre azért ez legalábbis talányos válasz:

„Egy folyosó van lefotózva és azon Photoshop CS6-al kitöröltem a régi feliratot és újat írtam oda.”

Ha mondjuk ilyesmi lenne:

„Egy folyosón látott feliratot fotóztam le, és stb.”

...akkor csak fölényesen mosolyognék a hozzászólásodon, a furcsa fogalmazás viszont továbbra is megengedi, hogy a kép mégiscsak máshonnét származzon, esetleg eleve egy rászerkesztett felirattal. Ha a legfontosabb dolgot muszáj homályban hagyni, legföljebb annyit lehet hozzáfűzni, hogy több dolgok vannak földön és egen..., a kérdés meg mehet az Ezotéria rovatba.

2016. jan. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igaz.. Pontosabban: Fotóztam egy Raw formátumú képet, átszerkesztettem (új réteg), majd feltöltöttem Facebookra. Innen letöltötte valaki a kb 1 mb-os fotót és elvileg ezt vissza tudta állítani. A képek garantálta nincsenek fent máshol, és hasonlóak sincsenek.
2016. jan. 17. 17:38
 7/7 tabaki ***** válasza:
A FaceBookra jpg-ben töltötted föl? Most már tényleg érdekelne. Nem tudnád privátban megadni a címét?
2016. jan. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!