Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mechanikus billentyűzet....

Mechanikus billentyűzet. Mennyire éri meg, és milyet vegyek?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy Logitech K120-ason gépelek, de szeretném apránként a perifériáimat is kicserélni minőségibbekre. Az egér, egérpad már kipipálva, a billentyűzet maradt hátra.


De nem tudom, mennyire érné meg beruházni egy mechanikus billentyűzetre. Amint láttam, a megbízható, ismertebb márkák billentyűzetei 25 ezer fölött elérhetőek, és határ a csillagos ég.


Olvastam a mechanikus bill. működéséről, előnyeiről és hátrányairól, de azt nem tudom, hogy a Cherry MX Black és Red kapcsolós billentyűzetek ugyanúgy megfelelnének-e gépelésre is, vagy kifejezetten játékra valók? A Blue nekem túl hangos, a Brown még semleges.


Nagyon tetszik a Corsair K70-nek az RGB-s változata, de az ára kevésbé. Még a sima K70-nél is megkérdőjelezem, hogy megér-e 46 ezret. És úgy láttam, hogy ezek nem elérhetők Black kapcsolókkal.


Véleményeket, esetleg tapasztalatokat keresek. Ha valaki tud olyan boltot, ahol kipróbálhatók a mechanikus billentyűzetek is (egér tapizásra MediaMarktba jártam), megköszönném, ha megosztaná.



2016. jan. 18. 01:57
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném, hogy láttam a Prohardver billentyűzet-ajánlóját, de konkrétan nem tudok dönteni.
2016. jan. 18. 01:58
 2/5 anonim ***** válasza:

A legfontosabbat kihagytad ! Azt hogy miért akarsz ilyet.

Mert ha csak az a cél hogy egy 20-on párezres cuccal menőzz, és elmondhasd hogy neked is ilyen van, akkor feleslegesnek tartom.

Nem megbántani akarlak, hanem érzékeltetni szerettem volna azt, hogy felesleges kiadás.

2016. jan. 18. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szeretnék egy tartós eszközt, ami nem megy szét hamar, sok gépelés és játék mellett sem.


Másrészről, azt tapasztalom, hogy jelentős minőségbeli különbségek vannak az új Logitech G402-esem, és a régi két-háromezres vackok közt, amiket fél évente dobáltam el, mert mindenféle problémáik jöttek elő (dupla kattintás, magától mozgás, ha felemelem az asztalról, akkor is mozog a kurzor, stb.).


Megdolgoztam a pénzemért, s szeretnék végre szakítani a névtelen, középszerű, olcsó perifériákkal, amiket korábban (túl gyakran) vásároltam.

2016. jan. 18. 07:25
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Tapizni a Pixelbe menj, nagyon korrekt srácok, és most az áraik is mesések:

[link]

A Corsair K65, K70 és K95 (nekem ez van) a legjobb minőségű billentyűzetek között vannak, de valószínűleg sosem lesz belőlük magyar kiosztású változat. Magyar ISO kiosztásúból mindenkinek a Roccat RYOS valamelyik modelljét szoktam ajánlani: nagyon jó ár/érték viszonyban vannak, és a hazai piacon az egyetlen konkurensük, a Tesoro manapság egyre gyengébb modelleket gyárt.

Az "igazzy" gépelők lenézik a Red és Black kapcsolókat, de én IBM mechanikuson tanultam gépelni, később váltottam Cherry X Blue-ra, és semmi gondom nincs a fenti két kapcsolóval sem. Sőt, a Black-et (a feleségem RYOS-ában ilyen van) egyre jobban kedvelem, sokkal feszesebb, keményebb érzetű, mint a Red (azt egy kicsit túl könnyű lenyomni). Blue-n gépelek 120 szavas sebességgel, Blacken meg 100-al -na bumm...

2016. jan. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#2


Köszönöm szépen a részletes választ. Az nem fontos, hogy magyar kiosztású legyen, írtam én már QWERTY-n és AZERTY-n is hosszabban gond nélkül, magyarul.


A válaszod alapján talán megfontolom a Brown kapcsolókat. Roccat RYOS MK Pro-val találkoztam már korábban, egész tetszetős összeállítás, de a Corsair billentyűzetei felé még mindig jobban húzok.


Még egyszer köszi.

2016. jan. 19. 06:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!