Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Informatika előrehozott...

Informatika előrehozott középszintű érettségi vagy ECDL vizsga? Lenne értelme szerintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 10.évfolyamba járok, elég jól megy az infó. Azon gondolkodtam,hogyha lenne belőle érettségim vagy ecdl vizsgám, akkor könnyebben felvennének diákmunkára?(nem ezzel szeretnék továbbtanulni) Jelent valamilyen előnyt pl nyári munkához? Sokan mondják hogy fölösleges..

(az "elég jó" annyit takar, h a gyakorlati rész megy, csak a szóbeli tételeket kellene megtanulnom.)

Illetve az osztályozó vizsga az milyen? Nem vagyok túl jóba a tanárommal...



2016. jan. 26. 18:05
 1/4 anonim ***** válasza:
58%

Érettségizz, az ECDL semmit se ér csak pénzkidobás. Tapasztalatból beszélek nekem is van azt hiszem 6, de semmiféle előnyöm nem származott belőle, annyi, hogy 4 már megvolt általánosban és így a gimis felvételin +10 pontot kaptam de anélkül is bőven felvettek volna.

Szóval érettségi, az még ingyen is van.


Diákmunkánál nem biztos, hogy előnyöd lesz, de gondolj bele, hogy 12-ben eggyel kevesebb tárgyból kell érettségizned ami sokat számít. Bár nem tudom milyen irányban akarsz továbbtanulni.

2016. jan. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! ment a zöld.

Az az igazság, hogy bioszból és kémiából szeretnék emeltezni, tehát ilyen szempontól tényleg nem lenne értelme. Viszont láttam egy csomó adminisztrációs meg hasonló diákmunkát, és gondoltam h esetleg úgy előnyöm lenne? De azt se tudom, hogy idén tegyem-e le, vagy jövőre. Idén kellene osztályozót tennem, jövőre nem. De jövőre lehet h nem azzal kellene foglalkoznom, hanem a többi érettségi tantárggyal. Mit javasolnál/javasolnátok?

2016. jan. 26. 18:30
 3/4 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva a diákmunkával kapcsolatban nincs tapasztalatom, hogy mennyire számít egy info érettségi, ha tűlük megkérdezed, hogy feltétel, vagy ajánott-e akkor biztosan megmondják.


Abban az esetben ha nem (annyira) számít akkor a helyedben feleslegesen strapálnám magam még egy infóval ha már biztos vagy benne, hogy a bioszt és a kémiát akarod. Akkor ugye megvan az egy kötelező szabadon választott. Ha van rá lehetőséged akkor az idegen nyelvet tedd le előrehozottan mert ugye azt is kell.

2016. jan. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Diákszövetkezetnél szeretnél dolgozni gondolom, akkor viszont nem kell semmi hozzá...ott nem nagyon foglalkoznak ezzel...egy adatrögzítést érettségi vagy ecdl vizsga nélkül is meg tudsz csinálni...
2016. febr. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!