Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak a laptopal kapcsolatban? Hátrányok? Előnyök? Melyik márka jó, melyik nem?

Figyelt kérdés
Akarok venni egy laptopot nemsokára, de nem igazán értek ehhez. Nem tudom, hogy hogy kezdjek hozzá a kereséshez. Annyit tudok, hogy nem fontos , hogy fullos legyen, csak tudjak rajta netezni, msn ezni, zenét hallgatni, meg adatokat tárolni. Az is jó lenne, ha kisebb méretű lenne, de annak milyen hátrányai vannak?
2010. márc. 28. 18:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Előnyök: hordozható, könnyű, kis helyen elfér.

Hátrányok: Drágábbak bele az alkatrészek, gyengébb a teljesítménye.


Én a HP, Acer, MSI,

2010. márc. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

azt kell eldönteni hogy :

1: mennyi időre veszed a gépet (2 évre, 3, 4). A notikra adott gari idő lejárta után nagy valószínűséggel lesz valami baja. Vagyis csak addig számíthatsz arra hogy használni tudod, amíg a gari érvényes. A noti árát így érdemes 1 évre levetíteni és úgy számolni. Pl én 260-ért vettem 4 évre, 260/4=65. Ha vettem volna egy gagyibbat 130-ért 2 évre, ugyanott lennék azzal a különbséggel, hogy az kevesebbet tudna.


2: mennyire fontos a megbízhatóság?

megbízható (persze drágább is): IBM (Lenovo), Toshiba, DELL, esetleg HP (bár én a HP-t nem szeretem), esetleg MSI

- nem annyira, illetve rizikós: Acer, Asus, Fujitsu (fusit én nem vennék)


a kisebb méretnek nagy hátránya, hogy sokáig rossz azt nézni, illetve a kis bill-en is kényelmetlen gépelni, igaz ezen lehet segíteni egy külső bill.-el, viszont a kijelzőn nem!


javaslom hogy vásárlás előtt menj el egy boltba és nyomkodd 1-2 órát, hogy lásd mennyire fekszik neked.


3: mennyire fontos az akku üzemidő? fogod hurcolni?


amit leírtál azok alapján én egy olcsóbb kategóriájú notit vennék (130 körül, monduk Asus, Acer, MSI, Lg), a netbookról lebeszélnélek, szerintem használhatatlan. napi 1-2 órára ok, de 3-4-re már necces...

2010. márc. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egy Compaq noteszgép pont jó lesz Neked. Olcsó, megbízható. Ebben a kategóriában már végigpróbálgattam az összeset, beléjük nézve volt nagy gányolás. 120-130 körüli árral lehet kalkulálni.
2010. márc. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Mi is most vettünk 2-3 hete egy MSI laptopot. De most meglepődtem az előző hozzászólásokon. Két év garancia van rajta, szal akkor két év múlva valszínű hogy valami baja lesz?:O Erről még nem is hallottam.

Egyébként aránylag könnyen kezelhető, az aksi-kapacitás is rendben van, szal csak ajánlani tudom:) 107 ezerért vettük, tehát nem is volt drága.

2010. ápr. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

én dell laptopot használok, egész jó

250 gigás, windows 7 és elég erős, beépitett: wifi,bluetooth,webkamera

komolyabb programok is működnek rajta, mint pl. photoshop,world of warcraft

akkumlátor ideje 3 óra, de be lehet állítani az energia használatot: takarékos,kiegyensúlyozott,teljesítménycentrikus

2010. ápr. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

második válaszoló vagyok:

azért írtam hogy a gari idő lejárta után valszeg baja lesz, mert statisztikailag az jön ki, hogy a gari idő után romlik el a legtöbb gép. Ez az egyik. A másik, láttam már nem egy gépet aminél pl.: a kijelzőnél levő műanyag zsanér kb pont ennyi idő után ájult el. A harmadik, (ez Moore törvényéből is levezethető különben) hogy minél drágább egy gép, általában annál jobb paraméterű és annál több garit is adnak rá. A jobb paraméterű gép később évül el, mint a rosszabb (értelemszerű módon)


mellesleg ha a gyártók örök életre gyártanánák a gépeiket, akkor sose venne senki újat... :)


illetve a gari idő után jellemzően drágább benne cserélni bármit is mint venni egy újat... (ha hozzászámoljuk hogy addigra már elavult is lesz....)

2010. ápr. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek, főleg a második válaszolónak, mert sok értékes információhoz jutottam. Azért még várom a tapasztalatokat, kinek mi vált be és mi nem.
2010. ápr. 5. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!