Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha egy játékot szeretnék...

Ha egy játékot szeretnék készíteni, akkor az baj lenne, ha hasonló dolgok lennének benne, mint más játékokban?

Figyelt kérdés
Van egy csomó ötletem, de észre vettem, hogy már van ilyen más játékban vagy ehhez hasonló, pedig ezeket még jóval a játék megjelenése előtt kitaláltam.Ha kész lesz a játék és ki akarnám adni, akkor baj lenne belőle?

2016. febr. 4. 20:38
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Semmi baj nem lenne belőle, mert te az életben nem fogsz kiadni semmi ilyesmit.
2016. febr. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jó.Akkor tegyük fel, hogy mégis...
2016. febr. 4. 21:09
 3/9 A kérdező kommentje:
Szóval azt állítod, hogy akármilyen jól sikerülne a játék nem tudnám kiadni?
2016. febr. 4. 21:15
 4/9 íazazazazaza ***** válasza:
40%

Magadtól nem tudnád kiadni, ha valaki felkarol akkor talán, de te egyedül az életben nem fogsz piacképes játékot fejleszteni, ha csapattal csináljátok akkor esetleg. ( Tekintve hogy ha egyedül csinálod, akkor mire végeznél a játékkal már teljesen más téma lenne aktuális .)

De ha tényleg olyan jó a játék és az ötlet(bár gyanítom nincs saját ötlet a kérdésből kiindulva) CSAK akkor van erre esély másképpen nincs.

Nekem is voltak terveim, haverokkal csináltunk is pár játékot, de azok maximum a "részegen jóvanaz" szintű játékok voltak, és nem is terveztük kiadni őket :D

2016. febr. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én sem úgy értettem, hogy magamtól...és az ötlet szerintem eredeti, mert attól, hogy hasonlít egy másikra még nem ugyanaz,ráadásul én már előbb eszembe jutott... és megcsináltam ennek a prototípusát.Eddig jól működik, és már most is jobb, mint egy "részegen jóvanaz" szintű játék
2016. febr. 9. 19:45
 6/9 íazazazazaza ***** válasza:
100%

Előző vagyok :D


Nos ebben az esetben kívánom a legjobbakat !! :D

Mivel hogy egy cég Game Einginével csináltad(unreal engine ? javíts ki ha nem) így azért kötnek hozzá jogi feltételek akárhogy is nézed...

Amit tehetsz annak érdekében hogy legyen belőle valami, az az hogy írj a cég helyi supportjának ha van, és kérj eligazítást, ők biztosan jobban tuják mi van ilyenkor mint én vagy szerintem bárki más itt gyiken.

Aztán ki tudja ?! Lehet egy fél év mulva már egy nagyobb játékcégnél leszel a játékod fő fejelsztőjeként saját csapattal.Úgy tudom lehet pályázni is egyébként, és ebben az esetben ha jó ötlet, és megvalósitható akkor felkarolhatnak.(Van egy két nagyobb játék ami egyébként így indult.)


Tudom ez egy kicsit így elég meseszerű, de merni kell nagyot álmodni mert másképp még esély sincs.


Sok sikert, aztán pár év múlva már a játékoddal játszon a fél világ!

Csak elkezdeni nehéz, utána majd megy magától.

2016. febr. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!Az a helyzet, hogy(és ez most elég viccesen fog hangzani)Blender Game Engine-t használok.:D

Tudom, hogy igazából nem játék motor és , hogy nem erre van kitalálva, de láttam már ebben elég olyan játékot, aminél, ha nem lenne odaírva meg nem mondanám, hogy ezzel készült, még azt is el hinném, hogy Unreal Engine 4-el készült ha valaki azt mondaná...

2016. febr. 12. 19:31
 8/9 íazazazazaza ***** válasza:
100%

Elző vagyok megint :D


Igen blender-el is lehet elég szépeket alkotni az tény, igazából bármivel lehet, csak ugye nem mindegy mennyi munka, és tényleg sok sikert a terveidhez! :D

2016. febr. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Megpróbálok minden tőlem telhetőt megtenni hátha lesz belőle valami. :D
2016. febr. 13. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!