Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan használjam a laptop...

Hogyan használjam a laptop akkumulátorát?

Figyelt kérdés
Úgy szoktam használni, hogy éjszaka fent van töltőn, ha délután bekapcsolom, akkor akkumulátoron használom. A gép szokott jelezni, ha 10%, utána ha 7%-on van az aksi. Az lenne a kérdésem, hogy jó így, ahogyan most használjam, vagy vegyem ki az aksit és úgy használjam, vagy hagyjam benne az aksit de töltőn legyen mindig? Kb. fél éves a laptop, minden nap használatban van. Az aksi bírja 2 és fél órát úgy, hogy közben filmet, sorozatot nézek rajta.

2016. febr. 15. 21:57
 1/1 Csabesz80 válasza:

Az én laptopomhoz alapból volt egy olyan program feltelepítve amivel ki lehett választani akku kímélő üzemmódot ha a gépet ugy szeretném használni mint egy asztali gép, tehát hogy állandóan töltőre van csatlakoztatve. Ez annyit csinál hogy 80%-ig tölt csak. Állítólag ez jobb mintha fullra lenne tölve. Gondolom létezik ilyen segédprogram, érdemes talán beszerezni.


Nekem is napi használatban van, ujjonnan akár 3 órát is bírt a gép, mostanra 4 év elteltével kb 1 órát. Ha azt nézzük hogy nagyon ritkán volt használva akkuról akkor ez szerintem kevés, ha azt nézzük hogy 4 éves az akku akkor nem is olyan rossz.


Egy biztos, ha feltöltöd és meríted 7%-ig majd ismét töltöd az levesz egy ciklust akku életéből szóval használódik. Annál mindenképpen jobb ha töltés alatt tartod állandóan.

2016. febr. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!