Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szerintitek szabad venni...

Szerintitek szabad venni használt számítógépet?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor hol?

A minimális fogyasztása miatt laptopra gondoltam. Egész nap "szól", zene vagy hangoskönyv forrásaként.


2016. febr. 16. 12:29
 1/7 anonim ***** válasza:

én több laptopot vettem már használtan, sőt több mint 10 éve van saját laptopom abból jó párat én vettem és csak egy gépem volt/van ami újonnan került hozzám...

eddig nem nagyon volt negatív tapasztalatom ilyen téren, mert ami tönkrement azt úgy adták, hogy tudtuk, hogy cserélve volt a videó kártya és még így is kibírt pár évet...

legjobb tapasztalatom használt laptoppal az az 5-8 órás aksi idő...fehér képernyő + wifi kb 5 órát bírt, utazás közben használtam, napokig nem is töltöttem...

szóval szerintem megéri...


22F

2016. febr. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 tabaki ***** válasza:
Nekem életemben először van újonnan vett gépem, eddig csak használtakat vettem/kaptam. A gyenge akkutól eltekintve, semmi rossz tapasztalatom nem volt velük.
2016. febr. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Asztaliként használnám, monitorral, ahogy a mostanit is. Igaz, hogy talonban van egy használt Dell asztalim, de igen zajosnak találtam, meg a legalább ötszörös fogyasztása se tetszene, bár lehet hogy a különbözetet a laptop ára bőven fedezné.

Mennyibe kerültek a laptopjaid és föl voltak-e szerelve legalább op. rendszerrel? - ha nem kérdezek hülyeséget.

2016. febr. 16. 12:53
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy így be lehet lőni, hogy mennyiért lehet adott laptopokat beszerezni használtan. Persze, van egy átlagos értékük, koruktól, állapotuktól függően, de összességében az eladó dönt az árról. Nem minden használt cucc éri meg. Bár ott a mondás, hogy minden annyit ér, amennyit fizetnek érte...


Az op.rendszer kérdés meg szerintem nem relatív. Ha nem értesz hozzá, talán megbeszélheted az eladóval, hogy oldja ezt meg, de legális rendszert aligha várhatsz ilyen esetben. Meg egyébként, rendszert telepíteni manapság egy egyszerű, egy videó/leírás alapján bárki képes rá.


Nézelődj a Hardverapro.hu oldalon. Vagy esetleg írj egy keretet, és segítünk.

2016. febr. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amúgy meg... minimális fogyasztás az egyetlen indok, amiért laptopot vennél? Egy jól összeállított asztali gép sem fogja hazavágni a villanyszámládat, ha nincs maximumon járatva egész nap, és egy kis zenehallgatás jó esetben kevés ehhez.


Mekkora összegre gondoltál? Csak zenehallgatás/hangoskönyv a cél, vagy játszanál is rajta? Utóbbi esetben a laptop elég felejtős, legalábbis alacsonyabb árkategóriában.

2016. febr. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Minden a tulajtól függ. Ha ütötte-vágta és kólát öntött bele, akkor nem érdemes megvenni.
2016. febr. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ahol én játszom, nem szempont a jó gép.(Kvízpart, Digitalage.hu) Ettől függetlenül ésszerűtlen a laptophoz ragaszkodásom, belátom.

Nagyon megköszönöm a segítségeteket, jó szándékot.

2016. febr. 16. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!