Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Honnan tudja a facebook, hogy...

Honnan tudja a facebook, hogy milyen cuccokra kerestem rá a neten? Már hónapok óta figyelem, hogy mindig olyan hirdetéseket rak be amilyen dolgokat kerestem, mert venni akartam. Ezt hogy?

Figyelt kérdés
Pl pár hónapja nézegettem egy telefont amit meg is vettem, facebook hirdetésekben pár nap múlva megjelent oldalt... Aztán egy alapozóra kerestem rá, mert utána akartam olvasni, az is megjelent, ugyanaz a márka. Ez már sokszor megtörtént, mindig pontosan ugyanazok a termékek. WTF?

2016. febr. 23. 21:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem a facebook, a google.
2016. febr. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A Facebook is.

Ha olyan oldalt nyitsz meg, ahol van Facebook lájk gomb és Facebookon be vagy jelentkezve, akkor megjegyzi.

Ha zavar, használd például az AdBlock és a Privacy Badger bővítményeket.

2016. febr. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Üdv az internet világában, ahol mindenki a böngészési szokásaidat nézi, és az alapján válogat neked reklámokat. Nekem is a Facebookon konstans ki van rakva, hogy vegyem meg a Guild Wars 2 új kiegészítőjét. Csak valahogy nincs kedvem potyára megvenni még egyszer.. xD
2016. febr. 24. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 tabaki ***** válasza:

Szerintem a jobbik eset, amikor ilyen szemfüles megfigyelésnek köszönhetően jössz rá, hogy egy naiv felhasználó a mások játékszere. Le kell nyelned a békát, hogy akaratlanul is folyamatosan adatokat közölsz magadról és ezeket valahol, valaki a maga hasznára feldolgozza. A hirdetések célzása csak érdekes vagy bosszantó (gondolom, van, aki még örül is neki), de legalább látható. Kíváncsi lennék, mire vezetne, ha néhány hétig a házilag készíthető bombák és mérges gázok tárgykörében kutakodnál, nincs kedved kipróbálni? Igen fontos helyeken felfigyelnének rád...

Úgy látom egyébként, hogy a robotok a kereséseken kívül az elutasított reklámokat is figyelik, és kizárásos alapon is osztják reklámokat. Amit ugyanis kifejezetten nem kértem, azzal nem bosszantanak, de amit csak hagyok a fenébe, azok rendszeresen megjelennek, nyilván azon az alapon, hogy hátha még valaha... Így a Gyakorin például (a talpraesett találatokon kívül) állandóan szőrtelenítéssel, visszérkezeléssel, Jézus tanaival, mellnagyobbítással kedveskednek, pedig becsszóra, ezekkel kapcsolatban nem keresgéltem vagy kérdeztem. Feltételezem, hogy az ilyen érintetlenül hagyott témák szintén feldolgozhatók, és sokat elárulnak a szakértőnek.

2016. febr. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
hát, elég érdekes
2016. febr. 24. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!