Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ismétlődő rövid totálfagyások...

Szgabor kérdése:

Ismétlődő rövid totálfagyások (kurzor sem mozog) Linux alatt, halk (=lassú CPU, álló venti) módban nem jelentkezik, mi lehet az oka? További részletek a leírásban.

Figyelt kérdés

Tehát a gép alapból fél-egy másodpercekre fagyogat, olyankor se kurzormozgás, se képfrissítés, a váltógombok sem reagálnak. A csendes üzemmód gomb megnyomásakor mindez azonnal megszűnik, csak épp az ilyenkor érvényes 800MHz "kicsit" kevés, és a proci környéke is eléggé felforrósodik. Normál módba történő visszakapcsoláskor azonnal újrakezdi a fagyogatást.

A probléma már a telepítésnél is jelentkezett, de annak idején a Windows XP-t nem érintette.


Gép: Fujitsu-Siemens Amilo A7640W, OS: LXLE (Ubuntu) 14



#linux #fagyás #silent mode #Csendes mód #Halk mód
2016. febr. 25. 12:03
1 2
 1/12 Alain Delon ***** válasza:
Én 2005-ös leírást találtam a gépről. Szerintem ez megmagyaráz mindent. Régi cucc. Hardveresen kicsit kivan,
2016. febr. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ha figyelmesen elolvasod a kérdést, akkor láthatod, hogy normál módban (1,8GHz) szaggat, lassított módban (0,8GHz) viszont érdekes módon normálisan működik, szóval nem nyert. Ez valami hiba.


Ja, és a gép korába nem kell belekötni, alárendelt célra kell, még a képernyő is le van szerelve róla :)

2016. febr. 26. 11:11
 3/12 anonim ***** válasza:

Azt nem értem, hogy ha a képernyő le van szerelve róla, akkor hol mutatkozik meg az akadozó kurzor vagy képfrissítés?

Egyébként azt írtad, hogy már 800mhz-es is felforrósodik a proci. Innen arra lehet következtetni, hogy a thermal limit folyton vissza-visszafogja a procit, és ezért ugrál a teljesítmény. De hogy te ezt képernyő nélkül hogy vetted észre, az továbbra is rejtély marad.

2016. febr. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

valószínűleg a 14-es ubi túl új neki.

próbáld meg a 12.04-el.

2016. febr. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

"Azt nem értem, hogy ha a képernyő le van szerelve róla, akkor hol mutatkozik meg az akadozó kurzor vagy képfrissítés?"


Ez most komoly, vagy ugratsz? Láttál már laptopot? Van rajta VGA kimenet, oda szépen bedugtam a KVM switch egyik nem használt bemenetét.


"Egyébként azt írtad, hogy már 800mhz-es is felforrósodik a proci. Innen arra lehet következtetni, hogy a thermal limit folyton vissza-visszafogja a procit, és ezért ugrál a teljesítmény."


800MHz-en forrósodik *csak* fel, mert akkor a venti áll, hogy ne keltsen zajt. Normál módban *nem* melegszik, és *azonnal* kezdi az akadozást, szóval egészen biztosan nem a hőmérséklet a ludas.

2016. febr. 26. 18:25
 6/12 A kérdező kommentje:

"valószínűleg a 14-es ubi túl új neki.

próbáld meg a 12.04-el."


De akkor csendes módban miért nem csinálja? Olyankor megújul a hardver, normál módba kapcsolva pedig visszaöregszik? :)

2016. febr. 26. 18:28
 7/12 Alain Delon ***** válasza:
Komolyan 2016-ban 800 meg 1800 MHz-ekről beszélünk?
2016. febr. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Alain Delon: nemtom, te láttál már mostanában mobiltelefont vagy tabletet? Tipikusan ilyen frekiken üzemelnek.


Kérdező: gyanakodnék valami systemd-s fondorlatra is. sysvinit-tel is ugyanígy szaggat?

(apt-get install sysvinit-core)

((ha rádugsz egy vga-t, az is képernyő))

2016. febr. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 ejbenjaro ***** válasza:
Logokban nincsen semmi? Amikor a fagyást tapasztalod nem ugrik meg a proci-, vagy a lemezhasználat?
2016. febr. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Alain Delon ***** válasza:
Esetleg itt nézz hozzá másik rendszert: [link]
2016. febr. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!