Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan telepitsek két operáció...

Hogyan telepitsek két operációs rendszert a gépemre egyszerre?

Figyelt kérdés

Azaz igazság hogy nem cisnáltam még ilyet ezért érdekelne hogyan kell ugyanis szükségem lenne linuxra is meg win8ra is. Először feltelepitem rendesen a win8at és utána hogyan tovább? hogyan particionálom? win8 telepitése közben? nem virtuális gépet akarok hanem hogy bekapcsolás után tudjak választani melyik op rendszer kell, talá dual boot a neve? nem vagyyok benne biztos :)

szóval igy szeretném telepiteni és érdekelne hogyan kell. Köszi előre is a segitséget



2016. febr. 27. 12:51
 1/6 TR75 ***** válasza:

Először partícionáld a merevlemezt legalább két részre, utána tedd fel az egyik partícióra a windowst, majd ezután a másikra a Linuxot (a Linux legyen EXT4-ben partícionálva, a win8 nem tudom, mit igényel). A sorrend fontos, mert a windows felülírja a Linux rendszerbetöltőjét és azt nem fogod tudni indítani, csak a win8-at.

A partícionálást meg tudod csinálni egy Linux Live CD-vel, lehetőleg a majd használni kívánt kiadáséval, ez a legegyszerűbb. Mindenen végigvezet, nekem is simán ment anno, pedig nem vagyok számtechzseni (sőt). Igaz, nekem xp a másik rendszer.

Viszont én valahol olvastam egy olyat, hogy a win8 mellé nem lehet Linuxot tenni. Nem tudom, ez tényleg így van-e, ennek érdemes lenne utánaolvasnod...

2016. febr. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

parancsolj : https://www.youtube.com/watch?v=WcgX-FvgRbw


ha valami kérdés lenne,nugodtan írj rám. a videó saját.

2016. febr. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

" Viszont én valahol olvastam egy olyat, hogy a win8 mellé nem lehet Linuxot tenni. Nem tudom, ez tényleg így van-e, ennek érdemes lenne utánaolvasnod... "


Ilyen nincsen , ha csinál valamelyik disztrónak egy külön partíciót akkor oda simán telepítheti , grub-al majd kiválasztja melyik induljon , ezt nem tudja a winfos 8 befolyásolni.

2016. febr. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bármely Windows mellé felmegy a Linux egy külön partícióra.


Windowsban egyébként telepítés előtt könnyen tudsz még egy partíciót csinálni, és majd arra megy a Linux. A telepítőben lesz particionálás, majd ott az utólag létrehozott partíciót EXT4-re kell formáznod, oda fog kerülni a Linux, illetve adhatsz meg Swap-ot, ha nincs olyan sok RAM.


A telepítés után Grubról fog indulni mindkét rendszer, lesz lehetőséged választani, melyiket indítod.

2016. febr. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Alain Delon ***** válasza:
Linuxnak érdemes két partíciót csinálni. A /-t a rendszernek, a /home-ot pedig saját magadnak. Ez azért jó, mert egy újratelepítésnél, ha nem formázol, megmaradnak a beállítások.
2016. febr. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"a Linux legyen EXT4-ben partícionálva, a win8 nem tudom, mit igényel"


A particionálás és a formatálás két külön dolog. Particionáláskor ne formázzon a kérdező, azt bízza a telepítőre. (Ott persze majd valóban a megfelelő fájlrendszert kell választani.)

2016. febr. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!