Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Játék grafikával kapcsolatatos...

Redghost kérdése:

Játék grafikával kapcsolatatos kérdések?

Figyelt kérdés

Sziasztok,a kérdésem az lenne hogy mi a külömbség a(z) "Shader" ás a(z) "Shadow" közt?Sok játékban láttam már a grafikai beállításoknál ezeket.Azt tudom hogy a "Shadow" az árnyékot jelent,és a játékokban lehet növelni/csökkenteni a minőségét csak úgy mint a "Shader"-nek.De mi a "Shader"?Mit változtat a játék grafikáján? És mi az a(z) "SSAO"? Tudnátok irni nekem mint amatőrnek egy szájbarágást? Vagy adni pár linket ahol megmagyarázzák mi ez?

A válaszokat előre is köszönöm.



#Shadow #szajbaragas
2016. márc. 4. 15:22
 1/7 anonim ***** válasza:
2016. márc. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :)
2016. márc. 4. 15:31
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez az SSAO és a többi: [link]

A shadert én sem tudom pontosan de azt hiszem az is az árnyékhoz tartozik.

Meg vannak még mozgáselmosódás, szűrők , élsimítások , textúra meg még sok sok minden amiből összeáll a grafika lényegében.

2016. márc. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Shader - Árnyaló

nyalja az árat...


még a Shadow az az Árnyékokra vonatkozik addig az arnyalas a feluletekre vonatkozik hogy elethubbek legyenek vagyis a latvanyuk ne sima sikfelulet legyen hanem gocsortos gorongyos, vagyis sokkal valosagkozelibb


biztos irnak pl. prohardver en is az arnyalokrol is


a(z) ?? nem ertem miert igy irod

2016. márc. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :D
2016. márc. 4. 15:53
 6/7 A kérdező kommentje:
az "a(z)"-t azért írom mert (eredetileg csak "a" kellene legyen (pl: külömbség a Shader és Shadow közt")) voltak kissebb vita félék hogy nem "a" hanem "az" :D :D
2016. márc. 4. 16:00
 7/7 anonim ***** válasza:

akkor már nem külömbség hanem különbség

egyébként meg a és nem az

2016. márc. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!