Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tovább, mit válasszak...

Hogyan tovább, mit válasszak (illetve javasoltok)?

Figyelt kérdés

Üdv!


Jelenleg informatikát tanulok a középiskolában, és jövőre lesz az érettségi, viszont már most jó lenne eldönteni hogy azután merre és hogyan.


A mesterséges intelligencia az ami érdekel engemet(persze több minden érdekel, de ez foglalkoztat engemet jobban).


Ahogy nézem a főiskolákat, én ezeket a (bsc)képzéseket találtam:


- Gazdaságinformatikus


- Mérnökinformatikus


- Programtervező informatikus


Mindegyik ismertetőjében benne volt a "Mit oktatunk?" részénél a mesterséges intelligencia.


Viszont nem tudom melyiket válasszam :/ vagy válasszam a matematikát?(Ez akár még oda is jó nem? Meg tud szórakoztató is lenni ha érti az ember.)


További érdeklődési köreim(hátha fontos): titkosítás, static program analysis, biztonsággal kapcsolatos dolgok(informatikán belül), esetleg az alacsony szintű programozás(de ezt nehéznek találtam, de lehet hogy csak jó oktató videót, leírást nem találtam), és a probléma megoldás.



2016. márc. 7. 18:55
 1/1 axonbite ***** válasza:
Ahhoz amit te szeretnél talán a program tervező áll a leg közelebb szerintem . Egy mesterséges intelligencia is program ami képes önmagát fejleszteni, tanulni. Mint a Chappie című filmben.
2016. márc. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!