Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Win 10-nél, belehet állítani,...

Win 10-nél, belehet állítani, hogy Alvó állapotban úgy kapcsoljon ki, mint a win7, azaz állítsa le a ventilátorokat, és az usb eszözöket is?

Figyelt kérdés

Egy hónapja telepítettem (frissítettem) a win10-re. Előtte nagyon bevált az alvó állapotú kikapcsolás, de a win 10-nél csak a teljes leállítást használom sajnos, mert zúgnak a ventilátorok, és a világítós egeret, billentyűzet sem kapcsolja le, de még a külső winchester-t, kártyaolvasót, vagy a gyerekek skylanders teleportját sem (ha bedugva maradnak) :-(

Hol lehet ezt beállítani???



2016. márc. 16. 23:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Amire te gondolsz az a hibernálás, nem az alvó mód!

Alapból nem jelenik meg a kikapcsoló ikonra klikkelve. (nem is értem, miért nem, ez marhaság)

Az óra-dátum mellett Műveletközpont / Minden beállítás / Energiagazdálkodás / További energiabeállítások / Főkapcsoló funkciója / Klikk a "Jelenleg el nem érhető beállítások módosítása" szövegre. Ekkor a szürkéből feketék lesznek alul a beállítások, azaz módosíthatóak. Pipáld ki a Hibernálást. Majd Módosítások mentése.

Láss csodát, a főmenü, azaz startmenü, leállítás ikonjára klikkelve már választható a Hibernálás is!

:-D

Hát nem pofonegyszerű? :-D

Nem értem, miért nem találják meg az emberek maguktól. :-)

2016. márc. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

#1 Tévedsz!!!!

Bizonyos alaplapok támogatják a smart sleep módot, ami azt jelenti, hogy a táp és a ram megy csak, majdnem olyan mint ha hibernálva lenne, de csak alszik, nem kell semmit beírnia így a hdd-re, és azonnal indul.


A kérdésedre a válasz:

Én a helyedben nem használnám kikapcsolás helyett az alvást, mert a géped közben is megy, főleg a ram, és nem tesz neki jót, ráadásul mivel csak leállításnál ürül ki a memória, tele lehet szeméttel.

Ennek ellenére a megoldás az, hogy telepítsd fel a gyártó honlapjáról az ehhez szükséges programot (asztali gép esetén az alaplap gyártójánál, laptop esetén a laptop gyártó honalpján találod).

Utána működni fog.

2016. márc. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bios-ban az alvó módnak van több lehetősége is. Fejből most nem tudom, de talán a 3as alvási opció ami neked kell. Én is sokat szórakoztam vele régebben még xp idején egy p4es gépen, de egy fórumról megtudtam, hogy a biosban lehet beállítani. Egyébként ez az alvási szintet módosítja.
2016. márc. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat!

Tulajdonképp az első mondta jól, amire nekem szükségem volt. :-)

Huzamosabb időre megfelel a kikapcsolás is.

2016. márc. 19. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!