Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A gépem nem tölt be, bekapcsol...

A gépem nem tölt be, bekapcsolódik, utána újraindítja magát, tehát még az asztal megjelenítéséig sem jut el. Mi lehet a gond? Egyik ismerősöm szerint a winchester halt meg benne, de én igazából nem értek hozzá. Meg lehet még valahogy menteni?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 3. 15:10
 1/6 anonim ***** válasza:
A BIOS-ba be tudsz lépni? Mikor beindult a gép, szinte rögtön alul írja ki, hogy mit kell megnyomni, általában del gombot. Ha itt vagy állítsd be, hogy CD-ről bootoljon, tedd be az operációs rendszered lemezét (ha az adataid meg akarod menteni, a legegyszerűbb, ha átviszed a barátodhoz a merevlemezt a gépből, és ott rácsatlakoztatod az övére, és mindent le tudsz menteni róla, vagy pedig megkéred, hogy írjon meg neked egy Linux Live CD-t, akkor arról el tudod indítani a gépet (csak be kell rakni, és ha a BIOS-ban be van állítva, hogy CD-ről próbálkozzon, akkor be is tölt), utána lementheted az adataid). Miután az aktuális operációs rendszered telepítő CD-jét beleraktad, csak kövesd a lépéseket, és tedd újra.
2010. ápr. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én azért egy windows csökkentett módon még megpróbálnék. Induláskor F8, majd csökkentett mód. Így eljutsz a windowsig? Az hogy a vinyót meg lehet-e menteni, attól függ... Én már ejtettem oldalára vinyót, hallottam ahogy szépen hozzákoppant a fej a lemezhez. Utána olyan hangja volt, mint ami majdnem szétesik. Linux alatt csak olvashatóként sikerült betennem és mindent lementeni róla. Ha csak olvashatóként teszed be, akkor a vinyó másképp dolgozik, több esély van olvasni róla, mintha írható/olvashatóként van felcsatolva. Asszem a Live linuxok alapból írható olvashatóként csatolják fel, szóval ehhez a csak olvasható módhoz azért trükközni kell...
2010. ápr. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
h1n1
2010. ápr. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

ha nem sípol, meg kiírja a képernyőre az adatokat és simán fekete képernyőből indul újra, akkor nem halt meg a vinyód, csak vírusos, mint egy naposcsibe a disznóólban.

Format c: /u /s aztán adjad neki ... :)

2010. ápr. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Még egy lehetőség.


Esetemben egy vírus az "auto.run"-t programozta át úgy, hogy a gépem nem jelentkezett be ugyanúgy, ahogy a tied sem. Tudni kell, hogy alapesetben (Windows XP-ben) az "auto.run" egy üres file, és sima szövegszerkesztővel szerkeszthető, de ehhez a "run" kiterjesztést ideiglenesen "txt"-re kell változtatni.

Az auto.run tartalmának törlése gyakorlatilag nem vihető ki egyszerűen, ehhez bele kell nyúlnod a gépedbe.


Én elöbb (kikapcsolt állapotban) a "régi" fertőzött "C" winchester helyébe egy még használható újat tettem be, a régit (Ügyelve a Master/Slave beállításra)a mobil-rack-omba helyeztem. Bekapcsolva a gépet újra telepítettem a windowst, megkerestem az ominózus auto.txt-t, töröltem, visszaírtam auto.run formátumba, majd a winchetert visszatettem a régi helyére, mint "C"-meghajtót. A gépet újraindítva minden visszaállt normális üzemmódba.


Próbáld ki, sok szerencsét!...

2010. ápr. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Pontosítás. Az autorun.dat nem létezik, ezért értsd alatta az AUTOEXEC.BAT file-t. Bocsi a tévedésért! :-(
2010. ápr. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!