Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Dolby Digital-ból DTS NEO?

Dolby Digital-ból DTS NEO?

Figyelt kérdés

Van egy Samsung tv-m és nézek rajta egy dolby digital csatornával rendelkező filmet. A TV stereóból DTS-re képes a 2 csatornás hangzást 5.1-re keverni vagyis DTS Neo-ra.

Így ha sima 2 audió csatornás adást optikán átkever 5.1 DTS Neo-ra (Logitech z5500 van a Tv-re kötve optikán) ami nagyon szépen szól. Az a kérdésem hogy ha a film eredeti hangsávját (dolby digital 5.1 hangot) DTS NEO-n eresztem át (amit a TV kever DTS Neo-ra), akkor mennyire vész el a DD által nyújtott hangzás, effektek? Pl. ha jobb oldali surround szólal meg DD-be akkor NEO-ba is megfog ugyanúgy, vagy a TV elkeveri és nem jön át? Próbáltam élőbe de úgy vettem észre hogy elvész egy része és mintha valami más is bekeveredne, de a DTS halhatóan jobb, teltebb, tisztább, erősebb hangot biztosít. Aki jártas a témában vagy már próbálkozott ilyesmivel az írjon. A simán fikázódó bohócok és vagy se elméleti se gyakorlati tudással nem rendelkezők kíméljenek és ne fárasszák maguk.

A többieknek előre is köszönöm.



2016. márc. 24. 15:49
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!