Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan telepítsek Windowst...

Patrik119[HUN] kérdése:

Hogyan telepítsek Windowst egy régi számítógépre? (AMD - socket AM2)

Figyelt kérdés
2016. ápr. 3. 13:46
 1/6 CspCsj ***** válasza:

Milyen telepítőd van? (DVD, pendrive, semmi)

Hol akadtál el?

Melyik Windows? (XP/7/8/8.1/10)


Neten sok leírás, vagy akár videó is van, pl.:

[link]

[link] &tbm=vid

2016. ápr. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Megcsináltam a bootolható USB-t.Kiválasztottam ,hogy az USB-röl telepítek , aztán egy fehér csík jelent meg fölül és villog.
2016. ápr. 4. 07:33
 3/6 CspCsj ***** válasza:

Esetleg másik gépben is kipróbálnám az USB-t.

Ha ott sem indul el, akkor hibás lehet a telepítő, - ha elindul akkor máshol lehet keresgélni.

Milyen módon készítetted az USB-t? Rufus/Windows USB Tool/Windows Media Creation Tool/egyéb?

Nem írtad melyik Windows. (gondolom 32 bites, de AM2-nél szerintem már mindegyik támogatja a 64 bitest is)

2016. ápr. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A telepítőt Rufussal készítettem.Windows 7-et szeretném feltelepíteni.Többször is telepítettem rendszert.A telepítő jó más gépeken.
2016. ápr. 5. 20:30
 5/6 CspCsj ***** válasza:

Gondolom nemcsak előlapi USB csatlakozót próbáltál, hanem hátsót is.

Esetleg a BIOS-ban próbáld a gyári alapértékeket visszaállítani (BIOS Defaults vagy hasonló menüpontot keress), vagy ellenőrizd az alaplapgyártó weboldalán, hogy van-e újabb BIOS verzió (a jelenlegit a BIOS-ban írja ki).


Személyesen nem szoktam állítgatni a rendszerindítási (boot) sorrendet, mivel rendszerint F8-F9-F10-F11-F12 stb. billentyűkkel elérhető (bekapcsoláskor) a bootolható eszközök listája (Boot Menu, BBS stb.)

[link]


Talán egyszer az segített, hogy minden USB-s eszközt kihúztam (előlapi USB panel csatlakozóját is), meg videokártyán kívül minden kártyát, és úgy nem jelentkezett telepítéskor egy hiba, aztán a telepített rendszer gond nélkül kezelte a visszadugott és telepített kártyákat/eszközöket. (ez már régen és valószínűleg másik rendszerrel történt, de talán itt is valamelyik rádugott eszköz okozzhatja)

2016. ápr. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, ez szerint fogok eljárni.
2016. ápr. 6. 07:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!