Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alaplapi legfrissebb meghajtók...

Alaplapi legfrissebb meghajtókat (meglehetősen régi alaplap esetén) milyen móódon lehet összeszedni a különféle gyártók oldaláról, egyáltalán van ennek értelme?

Figyelt kérdés

Gondoltam készítek egy Driver lemezt, amelyen rajta vannak az alaplapi meghajtóprogramok, mindkét gép esetén amelyek itthon találhatóak és esetleges újratelepítés esetén csak kattintgatni kell és minden probléma nélkül felmegy...

A probléma csak az, hogy régi gépekről van szó és XP oprendszerrel bezárólag megszűnt a támogatás (mármint az alaplap hivatalos honlapján)...

A különféle gyártók oldaláról valószínűleg lehetne vadászni újabbat, pl. audio, video, meg hasonlók, de én már rengetegszer jártam úgy, hogy teljesen azonos néven letöltött driver nem ismerte fel az integrált hangkártyát, szóval nagyon sokat lehet ezzel is szenvedni...

Nem tudom az mennyire lenne szerencsés hogy újatelepítés esetén (Win 7 esetén mondjuk) ha valami probléma lenne, feltenném az alaplap gyártói oldaláról letölthető XP drivert...

Nem tudom a rendszer stabilitása szempontjából ez mennyire szerencsés...


Próbáltam egy programot amely azt hirdette magáról hogy automatikusan telepít mindenféle drivert, kipróbáltam, feltette a drivereket és jó szívvel ajánlottam is mindenkinek, aztán jött a feketeleves: virtuális memória hibák, kékhalál... Memóriacímzési hibák...

Ez valami fura okból azért következett be mert nem gyári drivert használtam...


Tud valaki valamit tanácsolni?


Örülnék ha valakitől magánban is kérhetnék segítséget ezzel kapcsolatban, aki kellőképpen ért hozzá, írjon.



2014. febr. 13. 17:16
 1/1 cianidetil ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ha jól értem,az a problémád,hogy win7 re szeretnél frissíteni,de az alaplapodhoz már nincsenek win7-es driverek.Csak az xp-ig van támogatása.Ebben az esetben nem kellene win7 alatt az xp drivereket erőltetni,mert van egy olyan jó tulajdonsága,hogy magától kezeli.Ha felül írod,csak rendszerösszeomlásokat fogsz cserében kapni.Persze lesznek olyan összetevői az alaplapodnak amiket nem fog felismerni,és az eszközkezelőben ott lesz a felkiáltójel,de ettől még fogod tudni használni.Legalább is amíg be nem ruházol egy újabb alaplapra,mert valljuk be őszintén,nem véletlenül nincs már hozzá gyári támogatás....


Ha pedig a már meglévő drivereid szeretnéd lementeni,egy esetleges xp újratelepítés miatt,akkor itt van egy megoldás:

[link]

2014. febr. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!