Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Tárhelly probléma?

Tárhelly probléma?

Figyelt kérdés
A telefonomon 8 Gb RAM van de csak valamiért 5-öt lát abbol is csak 4-et tudok használni. A kérdésem az lenne hogyha minden az SD-n van akkir miért mondja hogy nincs elegendő tárhelly MODEL:Allview P4 life

2016. ápr. 12. 03:16
 1/2 anonim ***** válasza:

8GB -on van az android rendszer, ebből jön le a cache, data és system partition és a belső SDCARD ahova pl. képeket, zenéket rakhatsz.

a /data -ban vannak a telepített programok fájljai, gyorsabb program indulásért a készülékhez optimalizált .odex fájlok...

Mikor áthelyezel egy programot SD kártyára, nem minden eleme megy át, marad jó pár MB a /data -n is.

Mikor törölsz egy app -ot, sajnos szintén marad hátra szemét után, ami akár több száz MB is lehet.

Illetve mikor telepítesz egy programot szintén erre a /data részbe rakja...

Jó takarítót ami ezt is tudja gyomlálni sajnos nem találtam még.

Én root -olt készüléken, fájlkezelővel szoktam manuálisan törölni a maradt szemetet (szerencsére a mappa/fájl dátumok segítenek beazonosítani mi az ami nem kell).


Ha már nagyon teleszemetelte magát, csinálj egy hard resetet adatmentés után, majd app -okat telepítsd újra ami kell.


A /sdcard pedig azért tudsz 5 helyet csak 4 -et használni, mert 4KByte -os egységekre van osztva, ez a minimális foglalása egy fájl, vagy mappa bejegyzésnek.

(ez normális, minden adattároló így működik)

Így pl. van 4 mappád és 10db 1KByte-os kis valami egy app -nál, amire 10KByte -ot mond de valójában 4× 4KByte + 10 × 4KByte a háttér tár foglalási területe azaz összesen 56 KByte és nem csak 10.

Ugyan ez az oka, csak nagyobb számokkal, hogy 5helett csak 4GB -ot tudsz tárolni.

2016. ápr. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen!
2016. ápr. 13. 07:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!