Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy jussak a bitcoin penzemhez?

Hogy jussak a bitcoin penzemhez?

Figyelt kérdés
Ha kiutalon a bankba akkor nyilvan adozni kene utana. De nyilvan nem tudom bizonyitani az eredetet mivelhogy bitcoin... Azt meg nem akarom h megtosszanak. Viszont azt sem, hogy btc atm bol kiveszem de max szamlat tudok belole fizetni vagy kenyeret venni.. pl vennek kocsit, de akkor meg jon a vagyonosodasi.. hogy a francba tudok hozzajutni a penzemhez es szabadon kolteni azt ugy, hogy a nav ne buntessen meg??
2016. ápr. 28. 23:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nagyságrendileg mekkora összeg?
2016. ápr. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
millios
2016. ápr. 29. 00:36
 3/12 anonim ***** válasza:

"eladod", kb olyan mint egy valuta, aminek van árfolyama.

Így csak az a kérdés kinek mennyiért tudod eladni..

Adózás szempontjából ha jelentős összeg, akkor önálló tevékenységből származó jövedelmének minősül.

Így ha eladod kb. 45% -t kell befizetned következő adóbevalláskor különféle jogcímeken az államnak.

2016. ápr. 29. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

Most szeretnék bele vágni én is. Ezen gondolkodtam ,hogy lehetne ezt meg oldani. Mi van akkor ha tőzsdén adom el? Pl BTC-E

[link]

2016. ápr. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

Lehet, hogy mégse kell adózni


[link]

2016. ápr. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Áfát nem, de jövedelemadó van keményen.
2016. ápr. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
oke oke, kell adozni. de basszus az eredetet nem tudom bizonyitani mivel bitcoin! ha meg be is vallom, ugy megtosznak h belehalok.
2016. ápr. 29. 20:14
 8/12 anonim ***** válasza:
Add el kp-ért.
2016. ápr. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kérdező: "önálló tevékenységből származó jövedelem" -ként vallod be.

Ekkor ~45% -át kell befizetned EHO, SzJA formájába.

Azaz ha van 100 ezred, akkor ~45 ezer megy belőle adóba.

Viszont ha több milliós összeg, akkor jobban jársz ha egyéni vállalkozóként próbálod pl. hogy ingó (pl. PC -d) bérbeadásból származó jövedelem...

Így ha felét számlára elköltöd akkor annyival csökken az adóalap, és annyiból kevesebből kell adóznod.

De egy könyvelő többet tudna mondani erről.

2016. ápr. 30. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
mármint számlával igazoltan (nem számlákra) :-)
2016. ápr. 30. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!