Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a baja a gépemnek?

Jozi332 kérdése:

Mi a baja a gépemnek?

Figyelt kérdés

Gépem:

alaplap: asus m7a97 evo r2.0

ram:32gb kingston 4x8gb

videokártya: asus r9 270

cpu: amd fx 9590

táp: corsair cx600 (600W)


pa probléma annyi hogy lefagy. Teljesen váratlanul, random, akár játszom akár a windows bejelentkező képernyőt hagyom ott egy kicsit. Nem melegszik túl, nem fogy el a memória (hogy is tenné azt), feszültségek nem ingadoznak.

Másik vga-val, másik op-rendszerrel, másik hdd-vel is ugyanez.

Alaplapot és a videókártyát beadtam szervízbe ezzel a problémával, onnan visszaadták hogy megcsinálták ugyanez a probléma fenn áll. -> tehát nem ezekkel van a probléma.


Ezek után felteszem a kérdést hogy mi baja van? Vírus? Kompatibilitás? Gyenge a táp?


Nem ma kezdtem a gépekkel de fogalmam sincs róla mi lehet a baj vele.



#vírus #táp #kompatibilitás #asus m5a97 hiba #amd r9 270 hiba
2016. máj. 4. 21:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Ennek elég egyszerű az oka, az alaplap csak 140W modelleket támogat, az FX9590 pedig 220W TDP-jű.
2016. máj. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy megcsinálták az alaplapot vgat? Gondolom semmit sem csináltak de azért deritsd ki. Az pedig kétségtelen, hogy ez a lap viccnek is rossz a proci alá. 990 chipsetek között nezelodj.
2016. máj. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

tudom hogy nem támogatja de ahol vettem ott a asus formula z hez is 130W volt kiírva ha jól emlékszem ez már támogatja a procit

szervizbe elvileg csináltak velük valamit mert nem kérték el a bevizsgálási díjat és nem tudták visszaadni a régi videokártyát (amit beadtam az egy r7 265 volt)

2016. máj. 4. 22:10
 4/7 A kérdező kommentje:
ha valaki találkozott ilyennel ez a proci kompaibilitása miatt van?
2016. máj. 4. 22:44
 5/7 anonim ***** válasza:
A fogyasztása miatt, már egy húzott 8350hez sem elég az az alaplap. Gyenge és instabil a VRM ekkora fogyasztású cpuhoz.
2016. máj. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
És igen, már tapasztaltam én is, de ha rakeresel proci + alaplap nevére együtt akkor biztos lesz tomshardware találat ahol szintén ezt fogod olvasni.
2016. máj. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
tehát akkor az a baj hogy a feszültségszabályzó modul nem elég erős benne, ezért ingadozni a feszültség kezd és a processzor nem tud megfelelően működni?
2016. máj. 4. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!