Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Stereonál mind a 2 hangfalnak...

Stereonál mind a 2 hangfalnak ugyan úgy kéne szólnia?

Figyelt kérdés
Szóval van egy 5.1 es rendszerem, de valami baja lett a hangkártyámnak és ezért az alaplapira rákötöttem egy aux kábelel amitől csak stereoban szól. szóval ilyenkor mind a 2 front hangfalnak egyformán kellene szólnia de nekem csak az egyik szól a bal. a jobb igen halkan. ha a jobbost átkötöm a balosba az is szól rendesen. mi lehet a baj ?

2016. máj. 7. 11:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehet hogy meg van törve a Jack kábel,

Ha lehetséges a hangkártya, vagy Windows hangeszköz beállításainál nézd meg hogy a balansz középen-e van

2016. máj. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
erre nem is gondoltam és tényleg csak mozdítani kellett rajta.
2016. máj. 7. 11:41
 3/3 dirtboy ***** válasza:

annyit hozzá fűznék hogy olyan értelemben nem kell egyformán szólnia hogy a felvételen elvileg ki hallhatónak kéne lennie annak hogy melyik zenész hol helyezkedett el.

ezt hívják színpad képnek,tehát ha az énekesnek pl bal oldalán volt a gitáros akkor a bal oldali hangszóróból picit hangosabban szól a gitár.


szóval ilyen értelemben nem teljesen azonos jelet kap a két oldali hangszóró,és ezáltal nem teljesen azonosan szól a stereo hangfal pár.

2016. máj. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!