Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szeretnék megismerkedni a...

Szeretnék megismerkedni a rajzolással, grafikával, kiadványszerkesztéssel de érdemes egyből fizetős adobe termékkel kezdeni?

Figyelt kérdés
a legtöbb tutorial adobe termékekkel van, de én nem tudok most nagyon intenzíven odaállni, mert a gyerekek miatt néha hetekre meg kell szakítanom a tanulást. pár hónap múlva meg dolgozni is fogok, szóval heti pár órát tudok tanulni csak átlagban. De sok oktatóvideó adobe photoshop, indesign stb termékekkel dolgozik, ami fizetős.nyilván ez lesz majd a késői cél,de egyelőre még rajzolni se tudok, azt is most kezdeném.igay van már egy wacom intousom, de ne nem tudom,most ezen kezdjek-e rajyolni tanulni vagy először papíron és hogy esetleg gimpet, laxet stb ingyenes programot kezdjek-e el, vagy nincs értelme, mert az adobet újra kell majd tanulni? hozzáteszem, teljesen kezdő vagyok, tehát még a színek tulajdonságait is tanulnom kell majd stb.
2016. máj. 13. 11:13
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
és még azt elfelejtettem megkérdezni hogy amúgy mennyibe kerül az adobe termékek egy hónapban?
2016. máj. 13. 11:13
 2/12 anonim ***** válasza:

Ezekre általában van két hét-egy hónap trial, de ha tényleg ilyen kevés időt tudsz rászánni, akkor az alatt szinte semmit nem fogsz haladni.


Így szerintem érdemesebb megtanulni valami ingyeneset használni, mint például a Gimpet, aztán már csak az adobe szoftverek logikájára és eltérő kezelőfelületére kell átszokni, nem alapoktól tanulni az egészet.

2016. máj. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Engem 5 éve kezdett el komolyan érdekelni az elektronikus ábrázolás ez alatt főleg a photoshopot értem. Én a gimppel kezdtem el, ami adott egy szép alapot annak, hogy később tudjam könnyedén használni a PS-t. Én azt javaslom, hogy kezdj gimppel, ha több időt tudsz rászánni próbáld ki a trial verziókat is és utána jöhet a vásárlás. Utána néztem a PS 1 évre most nagyjából 144 ezer Ft.
2016. máj. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
hát ez nagyon drága. egyáltalán akik egyéni vállalkozóként megrendelésekre csinálnak brossúrát, névjegyet, fotókönyvet stb, azoknak megéri egyáltalán adobeval dolgozni? nem a nagy cégekre gondolok, hanem a kisvállalkozókra..ők hogy oldják meg? Mert gondolom 3-4 dobeprogram min félmillió lehet tisztén és lehet ennyit be se hoz a konyhára, főleg ha mellékállásban csinálják ahogy én szeretném majd egyszer.
2016. máj. 13. 11:56
 5/12 anonim ***** válasza:
Gondolom letöltik. Én is találkoztam már teljes verziójú Photoshoppal illetve Illustratorral, amit ingyen le lehet tölteni, mai napig fent van az oldalon, ez a könnyebbik megoldás lehet, amit a kis vállalkozók választanak. Ők nem fognak és nem is tudnak ennyit kifizetni érte.
2016. máj. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
úgy érted nem jogtisztán dolgoznak? és ha jön a NAV? akkor kéri a munkaeszközök dokumentumait is, nem? A másik kérdésem még egy olyan volt, hogy ha rajzolni szeretnék tanulni, akkor wacomon kezdjek el vagy papiron?
2016. máj. 13. 12:17
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem dolgozhatnak nem jogtiszta változattal és nem kereshetnek pénzt ingyenes próbaváltozattal. Félmillió egy vállalkozásnál nem olyan sok. Egyrészt adóból le lehet írni, másrészt amelyik ennyit és ezen és a működési költségeken felül nyereséget nem tud megtermelni egy év alatt, az ingyenes szoftverrel is csődbe megy.
2016. máj. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 tabaki ***** válasza:
Ha még az alapok se tiszták, igenis dolgozz ingyenes programokkal, mint a Gimp, Inkscape, Scribus. Sőt, szerintem próbálj ki minél több félét, hogy el tudd különíteni, mit jelent a képszerkesztés, és mit a program használata. Amikor már tiszta, mit kell tudnia általában egy képszerkesztőnek vagy kiadványszerkesztőnek, akkor az Adobe-termékek nem fognak sokkolni, mert látod, hogy nem valami magában álló csodáról van szó, hanem a megszokott célszoftverek sorából kétségtelenül kimagasló, de hasonló feladatú és kezelésű programokról.
2016. máj. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Lajos54 ***** válasza:

Tabakin kívül még a #7 hozzászólónak is nagyon igaza van.

Egyrészt vállalkozóként csak szigorúan jogtiszta programokkal, mert bizony könnyen "bokaütés" lehet a vége az ügyeskedésnek (van ilyen ismerősöm, aki megszívta keményen, mert ő "okos" volt).

Másrészt egy vállalkozásban egy számítógépes program beszerzése befektetés, tehát az adóalapból leírható (az előírásoknak megfelelően).

Ismerkedéshez, gyakorláshoz, beletanuláshoz (a számítógépes szerkesztések lelkületébe) nagyon jók az ingyenes programok, bár abból is sokféle van, de az előttem felsoroltak mind jól használhatók.

Egy dologra kell odafigyelni: később, ha már "megy a szekér", sok, amúgy ingyenes program már nem használható jogtisztán, mert azok csak "házi használatra" ingyenesek, pénzkeresésre nem!

2016. máj. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, főleg azt nem tudtam h pénzkeresésre sem feltétlenül használható az ingyenes program. köszi mégegyszer. még egy utolsó kérdés? rajzolni papiron v digitalis táblán kezdjek el tanulni?
2016. máj. 13. 17:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!