Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Napi hány látogatónál érdemes...

Napi hány látogatónál érdemes elkezdeni fizetős hirdetéseket kitenni az oldalra?

Figyelt kérdés

Három kérdésem lenne.


1. Mennyi látogatónál érdemes megpróbálni?


2. Ha a látogató megvan, mi a teendő? Kinek adjam el/ ki veszi meg?


3. Ha kapok némi pénzt érte, ez adóköteles? Be kell vallani adóbevallásnál? (magánszemély vagyok nem vagyok vállalkozó)



2015. okt. 25. 22:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Általában egy bizonyos összeghatárig bejelentés és adómentes de pontosan, hogy ez a tevékenység belefér e azt nem tudom. Elég sok mindenkinek el lehet adni egyébként. Szerintem kb 20 forintot elkérhetsz kattintásonként, annyit kér tőlem is az árgép. Kinek add el? Volt mikor mi horgásztavat hirdettünk :) De lehet akár újonnan nyílt webshopot is. Milyen oldalad van?
2015. okt. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Német_Tibor ***** válasza:
Bármennyi látogatónál érdemes, de a (becsült vagy valós) átkattintások után fognak csak fizetni neked. Próbálj meg olyan hirdetőket direktben megkeresni, akinek a holnapja témába vág, vagy egy érdeklődési kör lehet de nem konkurencia. Vagy állíts be AdSense-t.
2015. okt. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 TappancsMancs ***** válasza:

Lényegében bármennyinél érdemes lehet, de akkor előnyösebb ha elég nagy a látogatottság, mondjuk hazai szinten a napi 100.000 már a leglátogatottabbak közé tartozik. Először érdemesebb az oldalt tenni valóban érdekessé, hasznossá hogy legyen is látogatottsága, ha csak felteszünk ezt azt abból komolyabb sosem sül ki. Persze kérdés a cél, ha csak csinálunk egy magunknak meg kisebb körnek érdekes oldalt akkor komoly fizetős reklámozók nem fognak annyira jelentkezni. Akkor google és egyéb hirdetéseket lehet igénybe bevenni, de gondolom túl sok ebből nem jön be, mellékesen jó lehet.


A második kérdést valahogy nem igazán értem.

"2. Ha a látogató megvan, mi a teendő? Kinek adjam el/ ki veszi meg?"


Ha megvan a látogató? Gondolom látogatottságra érted. Meg ez hogy ha olvassák az oldalt kinek add el?.. gondolom a reklámfelületet?


Válaszolok rá ahogy érteném. Ha van jó látogatottság kell legyen "Média ajánlat" menüpont ahol erről közölsz mindent, mekkora hirdetés mennyibe kerül, mennyi időre, melyik oldalon-kezdőlap drágább stb. Kedvezmények hosszabb időre stb. Olvass ilyeneket hozzá. Aztán minden lehetséges elérhetőségedet oda kell tenni, email, tel, levelezési cím, személyes elérhetőség, letölthető dokumentumok, egyáltalán az egész menete, ha lehet online rendelés és személyes is, bankszámlaszám, céges adatok:adószám, székhely stb stb. Szóval a kinek add el itt kezdődik hogy van Média ajánlat oldal ahol mindent megtudhatnak és van olvasottság is. Az olvasottság számlálót meg is kell tudd mutatni ha eljönnek, kíváncsiak lehetnek rá, ezt is fel szokták tenni mert ez egy komolyabb hirdetőt érdekel, hogy pl "oldalunk látogatottsága napi 37.000 látogató és részletezve is. Kezdőlap, rovat főoldal, cikkek témakör szerint, stb stb.


A jövedelem bizonyos éves határ fölött adóköteles, és van amire vállalkozói is kellhet. Ezt megfelelő helyen érdeklődd meg.

2015. nov. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!