Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért csökkent az élményindex...

Miért csökkent az élményindex pont?

Figyelt kérdés

Tudom hogy nem lényeges az élményidex,de én mindig meg szoktam csinálni miután telepítem a windows-t,és most nem tudom miért de 7,8-at adott a 120GB-os SSD-mre amire eddig 7,9-et szokott.Ez azt jelenti hogy csökkent az élettartama az SSD-nek,és lesz az még 7,7 is meg 7,6?

A kedves válaszokat köszönöm,a többit nem. :)



2016. máj. 16. 23:46
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Idővel (pontosabban a használat során) csökkenhet a merevlemezek teljesítménye, valószínűleg ezért.
2016. máj. 17. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
megoldva.. Kihúztam az ssd kábeleit az alaplapból is és az ssd-ből is és jólett :)
2016. máj. 17. 00:39
 3/6 A kérdező kommentje:
persze miután visszadugtam :DD
2016. máj. 17. 00:40
 4/6 anonim ***** válasza:
Pedig az SSD meghajtók a használatuk során lassulnak, Ezt próbálja mérsékelni a TRIM utasítás, de ahogy telik az idő így is lassulást lehet tapasztalni (persze használatnál nem túlságosan érezhető, de a teszteknél egyértelműen kimutatható módon). Elvileg egy secure erase megoldja a problémát, de lényegében ez egy mély formázás SSD meghajtókhoz azaz minden cellainformációt kinulláz és újra kell húzni a rendszert. Én is már 4,5 éve használok SSD-t és van itthon kettő is. Mindegyiknél jelentősen esett a CDM benchmark egy idő után. Egy sima formázás-újratelepítés is javít a dolgon, de pont olyan, mint új korában azért nem lett. Ettől függetlenül az SSD megbízható adattároló, ami igen hosszú ideig kiszolgálhat kényelmesen. Ha zavar a lassulás, akkor 2 évente nyomsz rá egy formázást és kész (én legalábbis 2-3 évente húzok újra rendszert).
2016. máj. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
én kicsit sűrűbben rakom újra,de a formázás alatt azt érted hogy a windows telepítéskezelőben is formázhatom?
2016. máj. 17. 14:45
 6/6 anonim ***** válasza:
Elvileg az se gáz, de secure erase-re vannak külső programok. Én bíztam a Win 10 telepítéskezelőjében, így csak sima formázást nyomtam a meghajtómnak.
2016. máj. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!