Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Asus x54c-re telepitenem az...

Szabóo Péterrr kérdése:

Asus x54c-re telepitenem az Ubuntu 16. 04 amd64-et. Jelenleg Windows7 van fent64bites. Valakinek van ötlete mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Hivatalos oldalrol letöltöttem a kepfajlt, mar felirtam vagy 5 DVD-re is, kulonbozo modszerekkel amit ajanlottak. InfraRecorder, Windows Kepiro, Alcohol 120. stb. Miutan felirtam kepfajlkent a kovetkezot kapom sorra : blob: [link] Google.com/0faf5009-c97e-4c41-8acd-a2fcb7daa1f8 Majd ujrainditom a gepet ugye, aztan BOOT-olnam, igen, de sem az F8, sem az F11 sem az F12 nem hozza be a boot menut. Proballtam mar end-el is a BIOS-ban beallitani, hogy CD/DVD helyrol BOOTOLJON, majd ujra ujrainditas F,12356789101112 kollekcio vegigprobalasa, es ismet semmi. Neztem hivatalos oldalon, ennek a tipusnak az F8 a BOOT gombja tehat gondolom a kepfajlal lehet valami gond. Amde azt sem ertem, hogy miert ugyanis sokszor irtam mar kepfajlt es soha nem volt vele gond, most konkretan 5 kulonbozo modszerrel. Mit csinalltam rosszul esetleg? Mar nagyon sok mindent, sok helyen elolvastam, es kezd elfogyni a DVD is, valakinek van ötlete mi lehet a gond?

2016. máj. 24. 22:40
 1/7 A kérdező kommentje:

[link]


A hibás link helyett. Sry

2016. máj. 24. 22:43
 2/7 anonim ***** válasza:
Van egy két gigás pendrive-od kéznél? Töltsd le az usb creator programot, valaszd ki az ubuntut és bontasd ki vele! Valószínűleg nem jól írtad ki a lemezt, de a pendrive telepítés menni fog.
2016. máj. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hogy konkrétan mit hibáztál? Szerintem magát az ISO-t írtad lemezre, nem pedig a tartalmát. De ez csak tipp.
2016. máj. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nincs sajnos. Nekem azok mindig elkallodnak, pedig volt sok. Ezert kell DVD-el szöszölnöm. Nezd, ugy irtam fel, hogy a adott programon belül pl:Alcohol stb.. amiket irtam, a create ISO image file, fülre kattintva, betalloztam az iso file-t es azt irtam fel. Hogy erted, hogy nem a tartalmat ?
2016. máj. 24. 23:07
 5/7 A kérdező kommentje:

[link]

Esetleg itt lehet valami gond?

2016. máj. 24. 23:20
 6/7 anonim ***** válasza:
Úgy értem, hogyha beteszed a DVD-t és megnyitod, akkor egy Ubuntu.iso fajlt látsz rajta, ahelyett, hogy ebben az isoba csomagolt fájlokat írtad volna ki. A halmazt írtad ki az elemei helyett.
2016. máj. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző írta, rosszul írtad lemezre. Próbáld meg a CDBurnerXP programmal kiírni, azzal elég nehéz elrontani az iso fájlok kiírását, mivel az "ISO képfájl írása" külön menüpont.

[link]

2016. máj. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!