Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Tabulátor vagy szóköz?

Tabulátor vagy szóköz?

Figyelt kérdés
Melyiket és miért preferáljátok program írás során, a tabulátor vagy a szóköz használatát?

2016. jún. 5. 23:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

# 9/10 Időpont ma 14:13


"- De, magadnak is indentálsz, úgy álalában az emberi olvasóknak, és igen, ebbe a kód szerzője is beletartozik, de nagyon."


Magamnak úgy indentálok ahogy jólesik. Két és fél tonna \n-el, vagy bikacsökkel, ha én épp úgy látom. Sőt, ha én nekem úgy kényelmes, akkor egyáltalán nem csinálom. Ezért írtam, hogy nem magadnak csinálod, hanem a többieknek. Nem is értem miképp lehet másképp értelmezni ezt a mondatot, nyilván nem a Python értelmezőjéről van szó.


"- Nem tudom te hova figyeltél, de a tabulátor is behúzza neked, sőt még állítani is tudod, hogy 2, 4, 8 vagy éppen bármilyen elb**ott páratlan szám legyen. Én erre mondtam, hogy ez minden esetben jobb, mint a szpész, kivéve, ha valamiért azt akarod, hogy pontosan 2, 4 stb. legyen mindenhol, még másoknál is. Hogy lehet ezt még megfogalmazni, hogy át is jöjjön?"


Én meg nem tudom te hova figyeltél:

Miért akarnám, hogy _ne_ ugyanúgy nézzen ki a kód mindenhol? Pont a szerkesztők közötti különbség az, ami indokolja. A két space mindenhol 2 space lesz. A \t meg igen, szerkesztő, vagy akár oprendszerfüggő. Nagyüzemi projektnél a zárójelezés állítása még elmegy, nagyjából 3 paranccsal/gombnyomással feloldható, de ha valaki egy 8-as tabot használ, mások meg kettes space-t, abból gyönyörű zűrzavar lesz.


De pl. a Netbeansben (egykoron, nem tudom a 8.1-el változott-e a helyzet végre) mást jelent az ugyanakkora tabulátor méret mint Visual Studioban, és megint más notepad++ban, amit mondjuk szimplán olvasásra használsz, mert minek beböffenteni egy komplett IDE-t két sorért.

2016. jún. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

"de ha valaki egy 8-as tabot használ, mások meg kettes space-t"


Itt a lényeg. Ha egy darab tabot használ mindenki, az nálad lehet kettő, nála nyolc, míg ha space van, akkor mindenki KÉNYTELEN ugyanazt nézni.


Olyannal már találkoztam, aki szerint jobb a szpész, de olyannal, aki még csak nem is érti, hogy miről beszélünk, még nem.

2016. jún. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

# 12/12 Időpont ma 14:33


Nagyon is jól értem, hogy mit beszélsz, de a kiindulópontod rossz.

Igen, ha egységes az indentálás, akkor mindenki ugyanazt látja, ugyanúgy. Ez miért is rossz? Sokkal egyszerűbb azt kommunikálni egy közös fejlesztéskor/reviewkor/akármikor, ha az ember ugyanazt, ugyanannak a sornak, ugyanabbban a karakterénél látja. Nem kell barokk körmondatokban beszélni, hogy most melyik függvény melyik meghívása, meg stb.

Mondasz egy sorszámot meg egy karaktert és ennyi. Ugyanaz lesz mindkettőtök előtt, nem lesz szétcsúszva.


(PDF formátum létrejötte rémlik?)

2016. jún. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Dolgoztam már csapatban, soha semmilyen problémám nem volt még ebből, amiről beszélsz, nem tudom elképzelni, hogy ez hol okozhat zűrzavart (1 tab 1 karakter, 2 space meg 2), ellenben mind a 2, mind a 8 széles behúzást rühellem.


Nekem ez a kiindulópont, tisztán szubjektív, ezért támogatom a testreszabhatóságot.


Azt is elviselem, ha másnak más a véleménye, de abban legalább szeretem megtalálni a közös hangot, hogy miről is van szó, máskülönben elbeszélünk egymás mellett.

2016. jún. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

# 14/14 Időpont ma 15:15


"Dolgoztam már csapatban, soha semmilyen problémám nem volt még ebből, amiről beszélsz, nem tudom elképzelni, hogy ez hol okozhat zűrzavart (1 tab 1 karakter, 2 space meg 2), ellenben mind a 2, mind a 8 széles behúzást rühellem."


Ez emberfüggő. Nálunk nagyjából ahány ember annyi IDE, és ha komoly zűrzavart nem is okoz, szimplán mi jobban szeretjük, hogy egységesen ugyanazt fogja látni mindenki amit én. A 80-as törések csúszhatnak el, ami akkora káoszt nem okoz (pardon, ha ez jött le az előző írásaimból), de szimplán ronda, hogy ugye emiatt valaki ~72 karakter után tör, másvalaki meg ~78 után. De ez egyéni dolog, nem tekintem ezt isteni kinyilatkoztatásnak.


"Nekem ez a kiindulópont, tisztán szubjektív, ezért támogatom a testreszabhatóságot."

Ennyi. Nálam (illetve nálunk) meg inkább az a kiindulási pont, hogy ahogy te megírtad a sajátodon, másén is ugyanúgy nézzen ki.


"Azt is elviselem, ha másnak más a véleménye, de abban legalább szeretem megtalálni a közös hangot, hogy miről is van szó, máskülönben elbeszélünk egymás mellett."

Szerintem megtaláltuk a közös hangot. Más szempontok alapján véleményeztünk, ennyi történt. :-)

2016. jún. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"mi jobban szeretjük, hogy egységesen ugyanazt fogja látni mindenki amit én."


Mármint, értsd úgy, hogy mindenki mindenkiét. Nem hozzám alkalmazkodtak a többiek, nem én kényszerítettem ezt rájuk. Közös megállapodás volt, még mielőtt én a csapatba kerültem volna.

2016. jún. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Eszter76 válasza:

Kedves #10-es. Kikérem magamnak, hogy azt feltételezed, hogy a Clean Code-ot az indentálással teszem egyenlővé.


Ezt írtad te:

"Clean Code-ot meg nem tudom minek kevered ide, itt tisztán indentálásról volt szó. Azt meg pláne kikérem magamnak, hogy arra célzol, hogy a Clean Code és az indentálás közé egyenlőségjelet tennék."


Ezt írtam:

"Ezért kell(ene) Clean Code amibe a normális indentálás is beletartozik - és az (már bocs) nem egy pöttynyi space a sor elején."


Ebben szó nincs arról, hogy a Clean Code indentálás lenne (te jó ég!!! Tényleg ennyire félreérthető????!!!!) Az viszont nagyon is fontos, hogy normálisan legyen tördelve a kód, különben totál olvashatatlan...

A szóköz ehhez (nekem) túl kicsi. Nálunk egyébként mindenki tab-ot használ.

2016. jún. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!