Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha html-be a checkbox nevében...

Ha html-be a checkbox nevében szóköz vagy pont van akkor a php azt nem tudja feldolgozni?

Figyelt kérdés
Ezt a problémát tapasztaltam és az lenne a kérdésem hogy van-e rá valamilyen megoldás azon kívül hogy nem rakok a névbe pontot és szóközt?

2015. jún. 28. 10:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azok nem lehetnek változó nevek sem, de amúgy automatikusan átalakítja _ jellé, nincs megoldás rá de nem is igazán kéne, hogy legyen.
2015. jún. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem alakítja át. Be jelöltem a chekcbox-ot és amikor elküldtem a feldolgozó lapnak az nem érzékelte bejelöltnek.

De megoldottam máskép: A cehckbox-ok egy adatbázisból voltak betöltve és most a checkbox nevének az adatbázisban lévő id-t adtam meg.

Köszi a választ.

2015. jún. 28. 10:44
 3/4 anonim ***** válasza:
Jah' most látom, hogy az már 7 éves komment php.net-en az átalakításról, akkor nem szóltam ha már nem úgy működik.
2015. jún. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az alábbi űrlapnál:

[link]

a böngésző (én legalábbis Firefox 38.0-val teszteltem) így küldi el az adatokat:

kattints+ram=on&meg.ram.is=on&subm=Elk%C3%BCld%21


Viszont ha PHP-val kilistázzuk a $_POST tömb értékét, ezt kapjuk:

array(3) { ["kattints_ram"]=> string(2) "on" ["meg_ram_is"]=> string(2) "on" ["subm"]=> string(8) "Elküld!" }


Tehát a PHP a pontot és a szóközt átalakítja alsóvonássá.


De egyébként a HTML4-ben volt is egy ilyen kitétel:

" ID and NAME tokens must begin with a letter ([A-Za-z]) and may be followed by any number of letters, digits ([0-9]), hyphens ("-"), underscores ("_"), colons (":"), and periods (".")."

Forrás: [link]

2015. jún. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!