Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehet beállítani...

Hogyan lehet beállítani Ubuntu alatt az alt+numpad kombinációval írt karaktereket?

Figyelt kérdés

szeretnék teljesen váltani Linuxra.

Két akadálya van, melyből egyet megoldottam. Ez a Microsoft Office használata, mivel hiába az ingyen irodai csomagok, a formázás oda-vissza elbarmolódik, és mivel mindenki MS Office csomagot használ, kénytelen vagyok alkalmazkodni.


A másik, amit viszont nem tudtam megoldani, az az alt+numpad kombinációval történő karakterek írása.

Ennek fő oka, hogy nem magyar kiosztáson tanultam meg írni, és még csak tervben sincs, hogy átszokjam a magyarra. Windows alatt a magyar "speciális" karaktereket az alt+numpad kombinációval oldottam meg (pl. alt+0245 = ő, stb...), és ezt szeretném folytatni Linux alatt is. (Tudom, hogy ott is van hasonló, mivel olvastam angol oldalakon, de azt sem szeretném megszokni. A 21. században úgyérzem elvárható, hogy az alap szolgáltatásokban az oprendszer igazodjon hozzám és ne fordítva...)



2016. jún. 6. 17:15
 1/6 Tom Benko ***** válasza:
Ha másképpen nem megy, akkor beállítasz rá egy billentyűkombinációt.
2016. jún. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt hogyan? :)
2016. jún. 7. 17:07
 3/6 anonim ***** válasza:

Próbáld meg ezt a csomagot:

[link]

2016. jún. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Vagy:

[link]

2016. jún. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem olyan nagyon sok gondom nincsen za Libreoffice-val, de ha téged zavar a kompatibilitás hiánya, ajánlanám a WPS office-t Linux-ra, itt az egyik fő szempont az MSO kompatibilitás. Linuxra ingyen telepíthető az alapverzió.
2016. jún. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2016. jún. 8. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!