Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi kell egy rc pl autó megépít...

Mi kell egy rc pl autó megépítéséhez?

Figyelt kérdés
Melyek azok az alkatrészek amik elengedhetetlenek egy rc autó vezérléséhez? A mechanikai részekhez értek viszont az elektronikus dolgokban elveszek. Rc gépeket szeretnek építeni de olyanokat amikből akármikor ki tudom szedni a motort, vevót stb. hogy be tudjam rakni egy másikba, így ezekból csak egyet egyet kell vennem, viszont több gépet is tudok csinálni. Melyek a vezerleshez elengedhetetlen részek?

2016. jún. 15. 13:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezer féle megoldás létezik.

Wifin, bluetooth-on, vagy egyéb rádiós megoldással akarod megoldani a vezérlést?

G.

2016. jún. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az olcsóbb megbízhatóbb megoldás érdekelne. A lényeg hogy egy távirányítólva tudjam kezelni, visznt ne csak kormányozni meg gázt adni lehessen hanem legyen egyket gomb, kar stb amivel különböző részeit lehessen irányítani. Pl: markolónál a kanál vagy teherautó billentése
2016. jún. 15. 13:28
 3/5 anonim ***** válasza:

A rádiókontrollos irányítás az egyik leg drágább. Egy jó távirányító amit bármilyen frekvenciára be tudsz állítani az több tízezer is akár. Persze mint mindenből ebből is vannak olcsóbbak, de na tudjuk az milyen.


Én pl kezdetként arduinoval és bluetooth al kezdtem, bár az megint kicsit másabb dolog, azért a komoly RC szinthez köze sincs.

2016. jún. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én most kezdtem bele, és én az olcsóbb, 40MHz-es technológiát használom. A távirányító, ha mázlid van, 30ezer alatt megvan használtan. A vevő kb 6ezer. A motor+szabályzó kb 15-20ezer. Kell egy szervó, az 2ezer. És kell valami alváz amire ráépíted, ezeket is kb 10ezerért tudod venni. Kell egy LiPo akku ès töltő, az újabb 20ezer. Eddig összesen 90ezer kb. Ha nem akarsz sajátot építeni, vehetsz is a netről, a kínaiaknál már 40ezerért van elfogadható. Plusz vezérelhető dolgokra nem tudom, mikre gondolsz... a legegyszerűbb a világítás hozzá, az 2ezerből megvan mindenestül.
2016. júl. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor már inkább Arduino + motorvezérlő + okostelefon, mert ebből 1 általában kéznél van, a másik kettő meg megvan kb. 15 000-ből és kész a nagyon profira megépíthető vezérlés. (csak az építő tudása szab határt a funkcióknak)

G.

2016. júl. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!