Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A Tibi csoki milyen betűstílus...

Dj. TiB kérdése:

A Tibi csoki milyen betűstílussal íródott? Milyen fontkészlet lehet az?

Figyelt kérdés

2016. jún. 22. 12:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Én a kézírásos az az "hand" , "kid" vagy ehhez hasonló szavakkal kutakodnék, de megmerem kockáztatni, hogy egyedi, tehát direkt a csokihoz rajzolták.

Én reklámgrafikával foglalkozom, és logótervezésnél legfeljebb kiindulópontnak használok egy betűtípust, mindig átalakítom egyedivé.

Sokszor volt, hogy ismert logót kellett felhasználnom valamihez, és mindig rá kellett jönnöm, hogy a betű csak első ránézésre hasonlít arra amit hittem, mert kicsit megnyújtották itt, belehúztak amott, kicsit íveltek az R betű szárán stb. Ez a hamisítások ellen is jó, mert néha csak maga a gyártó tudja, hogy hol van turpisság a logójában.

2016. jún. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 tabaki ***** válasza:
A felirat készítésének idején (1940 körül) még nem volt akkora divatja a számítógépes tervezésnek, mint manapság, de tökéletes a gondolatmeneted, valamivel csak rá kellett írni a képre, ugyebár. Nyilván megtalálod a betűkészletet valamelyik korabeli szerveren, hacsak meg nem semmisült a Második Világháború poklában...
2016. jún. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 tabaki ***** válasza:

Szerintem inkább a "script font" legyen a keresőkifejezés, és még érdemes kiegészíteni a vastagságát jelző "heavy", "black" vagy "extra bold" toldalékkal, pl:


[link]


Azt természetesen ne várd, hogy egy az egyben megtalálod köztük.

2016. jún. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2016. jún. 23. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!