Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért kezdenek el akadni a...

Miért kezdenek el akadni a Játékok a Gépemen?!

Figyelt kérdés

Amikor az AMD Catalyst Control Centerben a Teljesitmény fülnél a CPU energia ellátást teljesen felhúzom ami a Gyári érték. Akkor akármivel játszom kb 5 perc után elkezd akadni a Játék majd 2-3 mp-el késöbb megint jó ez megy 5 percenként... De ha leveszem 1 rublikát akkor nem csinálja. 3500 ról 2900 ra.


Játék közben:

3500 on a CPU hőmérséklet max 67-68 GPu: 62-63

2900 on a CPU Fix 60-61 GPu 59-60


Szóval szerintem nem a Túlmelegedés miatt van.?


Gépem?

Amd fx 8320 3500mhz Hűtése egy XigmaTEK Gaia II

rendesen újra Pasztázva minden patentul

VGA: R9 270X 4 Gb

MSI 970AG43 alaplap

16 gb ram

630W Táp


A Ház is tökéletesen hűthető keringeti a Levegőt ahogy kell.


igazán örülnék ha valaki meg tudná nekem mondani miért csinálja ezt.??



2016. jún. 23. 15:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

sajna az fx proci tipikus problémája hogy droppol az fps a gyenge szálankénti teljesítmény miatt. azt megpróbálhatod hogy feladatkezelőbe a részletek alatt az affinitást a játéknál beállítod hogy csak 4 mag dolgozzon a játékon és a prioritást magasra teszed de csak egy tipp ezt viszont minden indításnál be kell állítani hogyha segít. emellett vertikális szinkronizációval korlátozd le fix 60 fps-re az is segíthet hogy stabilabb legyen de mint írtam ez fx betegség a min fps sokszor lemegy


viszont én pontosan nem értettem mit állítgattál el ha jól értem overclockolni próbáltál ami ezzel a táppal nem épp jó ötlet..

2016. jún. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Tudod már számtalanszor le irtam nem értem mit nem lehet ezen érteni de minden bizonnyal én nem tudom mit akarok.. De megint le irom Szóval van az AMD nél egy Program amit

AMD Catalyst Control Center- nek hivnak.

Azon belül található egy Bizonyos CPU Energiaellátás funkció ami egy Zöld csikkal jelzett skálán látható. A processzorom esetében ez a Skála 3500-ig van irva ami a Gyári értéket mutatja. Ezt 3500-ról csak vissza felé lehet csúsztatni Ami az én esetembe 2900 ra visza esik ekkor működik minden. De mivel ez nem a gyári be állitás hanem annál jóval gyengébb igy kicsit ketté basz az ideg néha. semmit nem állitottam át a megvétel óta ezt csinálja és csak ezzel tudom optimalizálni.

2016. jún. 24. 01:41
 13/16 anonim ***** válasza:

a processzoroknak léteznek úgymond "munkapontjai"(MHz-cpu fesz "párosok") (p-state).

ezek pl(sacc értékek, a zárójelben levő feszültségek, amiket tapsztalat lapján elégnek kell lennie az esetek 99%-ban):

4000MHz(turbo 2magon) - 1,4V (1,3V 8 maggal)

3500MHz - 1,32V (1,24V)

2900MHz - 1,24V (1,18V)

...

És ugye nagyobb = feszültség több hő.


Nah ha jó lapod van, akkor ezeket a gyári(szar) energiaigényt gond nélkül ki tudja szolgálni az alaplap.

De neked sajnos kevés és hűtetlen VRMek vannak a lapodon, így ezek túlmelegednek 3500MHz-en, és hogy megóvják magukat így vissza veszik a processzor sebességét => fps dropok.

Amikor visszaveszed 2900MHz-re akkor a feszültség(energiaigény) is kisebb, amit már a te lapod is kibír szolgálni túlmelegedés nélkül.

Ha megnézed a zárójelben levő feszültség értékeket, akkor láthatod, hogy átlag 500MHz van tartalékban az adott gyári feszültségben.


Nah ha valaki ért hozzá, annak kb 2 perc mindezt beállítani a biosban(még így is marad tartalék az adott feszültségekben).

Mint írtam a fórumon sok magyar útmutató van(igaz MSI lapot nagyon kevesen használnak, de komplett asus útmutató van, a nevek kb ugyanazok, csak máshol vannak), és ha kérdezel akkor válaszolnak is.

2016. jún. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

jav.:

És ugye nagyobb feszültség = több hő

2016. jún. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszi a részletes választ. Akkor majd vagy meg próbálom be állitani vagy veszek egy Erősebb alaplapot.
2016. jún. 24. 13:33
 16/16 anonim válasza:
virusos gépen nem jó játszani inkább videójátékon .az jobb .
2016. aug. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!