Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows feladatkezelő. System....

Windows feladatkezelő. System. Magas memóriahasználat. Akadozik a gépem. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Mostanában nagyon rosszul "viselkedik" a gépem. Hirtelen elkezd akadozni és ilyenkor a folyamatoknál a SYSTEM 90.000k körülit foglal le a memóriából... Mit lehet csinálni, hogy csökkentsem ezt az értéket? Mitől lehet ez? Egyik pillanatról a másikra történt ez az egész és nem tudom, hogy mi okozhatja.

Légyszives segítsetek!


2010. ápr. 13. 18:45
 1/7 anonim ***** válasza:
23%

Hmm.

Több info érdekelne!

Ne a felhasználónév oszlopot nézd mert a SYSTEM azt jelenti hogy a rendszer által indított progi.

a Programkód neve oszlopot nézd, és ird le melyik exe okozza:)


Utána okosabbak leszünk

Ice;)

2010. ápr. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
23%
semmit szerintem virus nekem is a proci használat felment 100ra és akadozott mint az állat és ujra teleptettem a windowsot nem nagy dolog mindenki meg tudja xcsináélni
2010. ápr. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A "programkód neve" oszlopban található a system, ami olyan magasra megy fel. Nincs se exe, se semmi kiterjesztés utánna.

Én is már egyszer újra tettem a windowsot, reméltem hátha megoldódik a problémám... Egy ideig oké is volt minden, de aztán megint kezdődött... :(

2010. ápr. 14. 09:54
 4/7 anonim ***** válasza:

Lehet h valami progit föltettél ami ezt okozza.Nekem pl. egy GIGABYTE alaplahoz való utility leak-elte a memóriát, viszont a jó az volt h nem is írta ki a feladatkezelő, h mi okozza (akkor jöttem rá, mikor újratettem a gépet, utána szép és jó, aztán föltettem ezt és megin elkezdte).

Nézd meg lehet h ilyesmi okozza, bár ha SYSTEM akkor jó kérdés.Milyen OP.?

2010. ápr. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Xp van telepítve.

Nem tudom milyen program lehet a hibás. Elképzelésem sincsen:( Valahogy nem lehetne kideríteni?

2010. ápr. 16. 14:06
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát igen, XP már csak ilyen.Esetleg nem mentél föl valami weblapra, ami van vírus esetleg?Nekem pl. az IKARIAM hozta a "bacikat".Tedd föl az ESET Smart Security -t.Az kiszűri általában.
2010. ápr. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A Rendszergazda válasza:


A system nevű process nem más, mint a rendszer memóriakezelő process-e. Ha sok processzoridőt v sok memóriát használ, akkor az valami másik processnek a hibás működésére utal. Egyáltalán nem biztos sem a vírus, sem egyéb. Lehet egy rosszul megírt illesztőprogram például. Egy rossz threadkezelés. Ezer és egy oka lehet. Gyenge processzor, ami az Xp frissítései miatt már kevés. (mondjuk egy 2.0 Celeron P4 WXP SP3-mal súlyosbítva)Legegyszerűbb ha újrahúzod a gépet. Ha NEM az XP a gond, akkor meg fogja oldani a problémát. Ha az XP, akkor gépcsere.

2011. febr. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!