Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egy ember, maki soha nem...

Egy ember, maki soha nem látott még linuxot, hogy álljon neki?

Figyelt kérdés

Ha egyetlen gy könyvet adhatnátok neki, melyik lenne az?

Szeretné komolyabban megtanulni, így az alapok is fontosak lennének, de azért valamennyire aktualizálva.


Sok linuxos könyv van, amiben olyanról írnak, ami már rég idejétmúlt.


Köszönöm!



2016. júl. 8. 23:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%
Akkor írd is le hogy mit szeretnél!Tisztában vagy azzal hogy a Linux az csak a rendszermag/kernel?
2016. júl. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

"Ubuntu Linux kezdőknek"

[link]

A LinuxMintnek is van felhasználói kézikönyve, kezdetnek ezek megteszik.

2016. júl. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
34%
#2.Én Ubuntu-t nem ajánlanék senkinek aki kezdő,illetve Mint-t se.Tanulja meg hogy ez nem Windows!(ne is akarja úgy használni)
2016. júl. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
2016. júl. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Alain Delon ***** válasza:
93%

Nagyok vagytok! Az egyik csapat az Ubi/Mint vonalat ajánlja kezdőknek, a másik csapat meg pont attól óv.

Van lehetőség arra is, hogy ún. live rendszereket próbálj. Ezeket nem kell telepíteni, csak kiírni lemezre/penre, és arról dolgozik.

2016. júl. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi tippeket.

Igazából magát a működést is kellene ismerni/tanulni. Mi miért, hogyan.


Igen, nem csak a kernel része. Illetve azzal még ráérünk! :)

2016. júl. 9. 00:17
 7/15 anonim ***** válasza:
97%
Legjobb, ha feltelepíted, és elkezded használni, és menet közben tanulsz, a felmerülő problémákra megoldást keresve. Nem harap, és nem a Marsról származik, a közhiedelemmel ellentétben. Amikor telefont vettél, akkor se tanultál meg mindent kézikönyvből az Androidról/iOS-ről előre.
2016. júl. 9. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 tabaki ***** válasza:
69%

Szerintem semmi gond azzal, ha valaki olyan kényelmes disztrót választ, mint a Mint vagy az Ubuntu. Windows után mindenesetre könnyebb megszokni, de ha mélyebbre ásnál, a hardcore linuxos fifikák ugyanúgy működnek azokon is.

Alaphelyzetben a programok működtetése nem kíván különösebb extrákat, ezért nem hiszem, hogy előre neki kéne veselkedned. Ha Windowsban használtad pl. a Gimp, LibreOffice, Inkscape, Lightworks, Blender, Audacity, Lmms, stb. programokat, akkor aligha tapasztaltál mellbevágó különbséget az egyéb windowsos programok kezeléséhez képest, pedig az ugyanúgy történik, mint linuxos változatukban.

Próbáld ki, ha meg mégis elakadsz valamiben, utánajárhatsz a linuxos fórumokon, vagy itt is rákérdezhetsz. Gőzöm sincs, miféle linuxos könyvek vannak a piacon, nemhogy még a legjavára tippelgessek, én egyszerűen csak használom a rendszert, de úgy gondolom, az igazán alapvető dolgok még érvényesek a régebbi leírásokban is. Ha azokkal tisztában vagy, már könnyebben építheted hozzá a többit, amire szükséged van.

2016. júl. 9. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
65%

Köszönöm szépen a lepontozás,az én meglátásom:

Ha valaki Linux disztró-t használ az lehetőleg ne hasonlítson a win-re.Lehet mondani sok dolgot hogy kényelmes meg minden de akkor is,tanulja meg hogy az nem Windows!De lehet nekem esni...

Ha meg valami probléma van akkor az újdonsült user nem képes használni még a terminált se illetve konkrétan semmit,annak pedig milyen akármilyen disztró is?Én megjártam egy csomó Ubuntu forkot és egyik szarabb mint a másik,én csak a kérdezőt akarom megkímélni a Unity féle bohóckodástól,meg persze attól hogy ne egy frissítés vágja gajra az egészet.Utána meg később egy ilyen hiba beugrik,vissza win-re aztán elkezdik fikázni...

A Linux felhasználó barát de a felhasználok megválogatja,aki nem alkalmas az menjen vissza a win-re.

2016. júl. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Tom Benko ***** válasza:
Nincs olyan, hogy "A Linux szent könyve". Az egyes problémákhoz és problémakörökhöz vannak könyvek, ezeket érdemes angolul keresned, mire a magyar fordítás meglesz, el is avul. Én inkább azt mondanám, fogjon egy disztrót, kezdje el használni, és ha gondja van, nem ért valamit, akkor kérdezzen. Sőt, ne is egyet, hanem inkább két-három disztrót párhuzamosan. Ezen túl pedig javaslom a man és hasonlók olvasgatását.
2016. júl. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!