Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egy ember, maki soha nem...

Egy ember, maki soha nem látott még linuxot, hogy álljon neki?

Figyelt kérdés

Ha egyetlen gy könyvet adhatnátok neki, melyik lenne az?

Szeretné komolyabban megtanulni, így az alapok is fontosak lennének, de azért valamennyire aktualizálva.


Sok linuxos könyv van, amiben olyanról írnak, ami már rég idejétmúlt.


Köszönöm!



2016. júl. 8. 23:41
1 2
 11/15 Csxeba ***** válasza:

Minden disztró más valamiben.

Én ezt ajánlom:

1. Kezdd Ubuntun/Linux Minten, használd pár napig, pár hétig. Ha megy az alap kezelés, értsd: minden hardvered működik és fel van driverezve és tudsz terminálból telepíteni, törölni, ilyenek, akkor már jó.

2. Válts Debianra! Az alap programok ugyanazok, mint Ubuntun/Linux Minten, de a rendszer vékonyabb, többet kell konfigurálgatnod az elején kézzel, kevésbé automatizált.

3. Válts Arch Linuxra! Itt telepítés után szinte még semmid sincs és minimálisan automatizált a telepítése. Nagyon jó tanulókör :)

4. Ha még bírod, válts Gentoo Linuxra! Ez olyansmi, mint az Arch, de plusz a programok nincsenek előre lefordítva, mindent forrásból kell telepítened, igazi önszivatás az egész :D De ha fel tudsz konfigurálni egy Gentoo-t nulláról, akkor értesz a Linuxhoz.


Közben kezdj el tanulni C++-ban programozni és POSIX és Linux rendszerhívásokkal foglalkozni és ajánlott a Bash scriptnyelv tanulása is (ez általában a shell Linuxon).

Ajánlott még Python és Perl is, gyakran használják Linuxokon.

2016. júl. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Huh, nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)

Alap parancsokat mindenképp meg kellene tanulni. Úgy tudom erre Pere László könyveit ajánlják! Ezt ugye úgy értem, hogy valóban ne csak grafikus felületről tudjuk használni a gépet. Ebben talán ez benne van.

Utána gondolom már szép sorban jönnek a dolgok.


Szakmai fórumokat keresek majd, illetve abban egyetértek, hogy sajnos mire magyarra fordítanak egy könyvet, az már elavult. De tudtommal a nagyon alapok nem változnak!


Meglepődtem, hogy senki nem tiltakozott a Linux ellen! :)

Manapság már ez nem szokás?

2016. júl. 9. 13:06
 13/15 anonim ***** válasza:
72%

#10.

"Buta vagy és arrogáns, ráadásul a kérdésre sem válaszoltál."

Te mennyivel tettél többet azért hogy megválaszold a kérdést illetve magadból indultál ki?

Kérdezőnek:Írd be a Linux kulcsszavat a keresőbe,én többször leírtam hogy mit kell csinálni egy kezdőnek,a terminált és mindent 1 év alatt el lehet sajátítani,de rengeteg előkészület kell.Most nem írom le mindet.Annak ellenére egy Mint XFCE/Xubuntu jó lesz kezdésnek,ha csak használni szeretnéd egy Debian-nal meg lehet állni,az Arch már rengeteg kellemetlenséget tud okozni.

2016. júl. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Alain Delon ***** válasza:
Ha nem akarsz szervert üzemeltetni Linux-szal, akkor lényegében felesleges termináloznod, mert minden rendes disztró kezelhető grafikus felületről. És az openSUSE-n csak nagyon indokolt esetben használok parancssort. Kb. olyan gyakran, mint amilyen gyakran ajánlott Windowson is.
2016. júl. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Tom Benko ***** válasza:
@válaszoló205: Érdekes, nekem a legkevesebb kellemetlenséget okozta az Arch mind közül.
2016. júl. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!