Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha tényleg akkora hiány van...

Ha tényleg akkora hiány van informatikusokból akkor miért kötekednek a cégek, hogy ők fiatalokat akarnak alkalmazni?

Figyelt kérdés

[link]



Most mondjuk én ha elvégezném a programozói szakot egyetemen lennék kb 34 éves. Lenne esélyem elhelyezkedni a szakmában vagy a cégek inkább tönkremennének mintsem egy 30 plusz életkorú embert alkalmazzanak?


2016. júl. 13. 11:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Ès ebben hol a tökömben látod megemlìtve, hogy fiatalokat keresnek csak?!
2016. júl. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Mindenhol azt hallani és nekem is mondták, hogy ne kezdjek bele mert a fiatalokat keresik mindenütt.


[link]


[link]



Úgyhogy nem tudom bele merjek-e vágni.

Egyik azt mondja, hogy túl öreg vagy, a másik hogy óriási hiány van belőlük. Nem igazán tudom bele merjek-e vágni.

2016. júl. 13. 11:44
 3/10 anonim ***** válasza:

Az egyik post amerikarol szol, a masik meg 2012-es.

Ha nem teljesen gyoker az ember es akarja csinalni, akkor felveszik, ha 18, ha 40 eves tok mindegy.

2016. júl. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Értem és az nem okoz gondot, hogy 34 évesen lennék pályakezdő más meg mondjuk 23 évesen az? Persze gondolom vannak még emberek a világon akik nem egyből informatikusok lettek, hanem mással foglalkoztak. Csak mostanában mindenki azt mondja, hogy ne vágjak bele mert nem kapok állást mert "öreg leszek" pályakezdőnek.



Pár napja ilyet írtak nekem és el eléggé elbizonytalanított:


Igazából én is úgy látom, hogy kicsit késő lehet mondjuk karrier szempontjából, valamint nehézkes.


Most gondolj bele. Kb 5 évet kell tanulnod, ha ügyesen csinálod és nem csúszol, 35 leszel mire a diplomád megkapod és munkába állhatsz ténylegesen jogászként.

Veled szemben pedig RENGETEG 23-25 éves emberke szintén megkapja a diplomát, és megy munkát keresni.


Nem azért mondják neked, hogy "öreg" vagy, mert tényleg az lennél, hanem mert a munkaerőpiacon már szinte mindenki a fiatalokat preferálja.

Tehát hátrányban leszel az első munkahelyed megszerzésénél a fiatalokkal szemben. És a váltásnál is. Elmész új melót keresni, és látják, hogy mondjuk 38 évesen "csak" 3 év munkatapasztalatod van ezen a területen, míg jön egy 30 éves, neki meg mondjuk 5. Valószínűleg őt vennék fel, mert több a tapasztalata, és fiatalabb is.


Persze, ettől függetlenül tanulj, ha ez érdekel.


DE azt is tudnod kell, hogy itt is lesz olyan tanár, aki s*ggarc, aki mindenkit csak szekál.

Vért fogsz izzadni néhány tárggyal, vizsgákon fogsz bukni, aztán újra nekifutni nagy nehezen, ráadásul ha pár éve nem tanultál, akkor igen nehéz lesz visszaszokni az iskolapadba.


Lenne egyáltalán elég pontod? Vagy kell újra érettségizned, nyelvvizsgáznod? Mert az is +1 év, mire mehetsz megint érettségizni, meg hát fel is kell rá készülni, akkor még később kapod meg a diplomád.


Nem azt mondom, hogy ne vágj bele, mert igenis vágj bele, ha ez az álmod, de tudd, hogy kemény menet lesz, sok lemondással járna (pl alig lenne szabadidőd, gondolom nem a szüleid nyakára mennél vissza hogy tartsanak el 5 évig míg tanulsz).


Bár igazából, én nem látom rajtad azt az igazán nagy lelkesedést és eltökéltséget, mert még utána se néztél, hogy hol tanulhatnál, mennyi időbe telne, milyen lehetőségeid vannak, mennyit keres egy jogász, stb. Tehát ezeket te magad megkereshetted volna, ha igazán érdekel a dolog, de inkább itt kérdezed meg, egy anonim oldalon. Ez elég fura.

Csak az álmodozást látom, meg mennyire érdekel, de ennyi.

Valamint azt is tudnod kell, hogy ha nem végzed el az egyetemet, tán vissza kell fizetni a tandíjat. Ebben nem vagyok biztos, még utána kell néznem pontosan, de tán van valami olyan, hogy ha otthagyod az egyetemet/kirúgnak, és egy éven belül nem mész ismét felsőoktatásba, ki kell fizetned az egyetemet.

Ezt is tudnád vállalni, ha nem menne az egyetem?

2016. júl. 13. 12:03
 5/10 anonim ***** válasza:

Személy szerint én 24 éves vagyok...dolgoztam másfél évet összesen (tanultam sokat..és megbántam sokat, és tudom kevés..) remélhetőleg idén kezdem az alapszakot, mert szeretnék IT-ben dolgozni és MÁR későnek érzem az egyetem kezdését.


De ez csak én vagyok és a munkáltató hozzáállásától függ az egész. Főleg, ha van szakmához kötődő tapasztalatod (1-2+ év) akkor már nem is lehetetlen még, ha egyetem közben szerzed is valami gyakornoki pozícióval. Gyakornokként elhelyezkedni meg lehet nagyobb esélyed van a sok tejfeles szájú gyereknél, mert tisztában vagy avval, hogy hogyan működik egy munkahely és mit várnak el.

A munkáltató meg lehet, hogy éppen azért választ téged mert nagyobb élettapasztalattal rendelkezel és a gázos szitukban jobban el tudsz majd igazodni.

Lehet azért vesznek fel, mert nem találtak nálad jobbat/ olcsóbbat..,de lehet nem vesznek fel mert a fiatalért jár támogatás meg távolabb a nyugdíj..paff.

2016. júl. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Én meg másra hallgattam.

Mindenki azt mondta, hogy a szakmunkásosztályban van a jövő mert azok kevesen vannak meg dolgoztam is. Letettem egy OKJ-s képzést is, abban is nyomtam.


Tehát hogyha egyszer kevés az informatikus, a jó informatikus meg annál is kevesebb akkor talán lesz esélyem. Arra gondoltam hogy pár évet itthon leszek, utána külföld lenne a cél. Úgy kellene hogy az egyetem mellett gyakornokoskodni az megdobná az esélyeket nem?

2016. júl. 13. 14:26
 7/10 anonim ***** válasza:

Lehet kevés az informatikus, de néhol a munkahely is a tudásod fogja megszabni hova vesznek fel szerintem. Itthon sajnos még mindig elvárás a 5+ év tapasztalat komolyabb helyekre (ami ellen nem is tiltakozok), de bármilyen kezdőbb pozícióra "presztízs" miatt kell a diploma. (ez csak az én véleményem)


Ahogy hallom meg látom egyetem alatt sokan szereznek gyakornoki helyeket amiből ált. diploma kézhezvételekor főállás lesz.

2016. júl. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Akkor érdemes lenne belevágnom?

Mert a jelenlegi munkahelyem egyenlő az éhhalállal.

És lenne lehetőségem tanulni.

Most szereztem olyan melót ami eléggé szolid és nem nehéz, sőt nagyon könnyű.

2016. júl. 13. 16:47
 9/10 anonim ***** válasza:
Én ajánlom a hálózatokat, azon a területen előbb és könnyebben fogsz tudni elegendő tudásra szeret tenni egy jó álláshoz. Jóval kisebb kockázattal, mintha programozó akarnál lenni. Gondolkozz el ezen a lehetőségen, én hálózatüzemeltetőből lettem szoftverfejlesztő, ezért van némi rálátásom. Mindig is fejlesztő akartam lenni, viszont a városban, ahol élek, nem volt ennek megfelelő munka akkor, amikor munkát kerestem először.
2017. jún. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
7-esre reagálva: a diploma tényleg nem is kell sok helyre, csak a kezdőknek könnyebb vele elhelyezkedni, mert a cégeknél azt gondolják, hogy aki megtanulta az egyetemi anyagot, az náluk is fog tudni boldogulni a nehézségekkel. Ha valaki jó programozó lesz már gimiben, akár 18 évesen is elhelyezkedhet, és max. 25 éves korára már senior fejlesztő lehet, ha van tehetsége hozzá. (és van, mert másképp nem fog 18 évesen elhelyezkedni)
2017. jún. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!