Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Honnan tudom meg, hogy milyen...

Honnan tudom meg, hogy milyen töltő kell a laptophoz. Az aksija hátoldalán nem írják. Vagy pontosan milyen tipusszammal rendelkezik a gépem?

Figyelt kérdés
2016. júl. 18. 11:37
 1/4 Lajos54 ***** válasza:

Eddig nem volt hozzá? Ugyanolyan kellene.


Vagy a laptopon valahol csak rajta van a pontos típusa, akár a képernyő alján, akár a billentyűzet melletti felületen, akár a gép alján.

De az aksi típusa alapján is keresgélhetsz. Bár a laptp típusa jobb lenne, mert az abba beépített áramkörhöz kell passzolnia.

2016. júl. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszi a gyors választ!Megtaláltam,hogy milyen kell csak nem vagyok benne biztos,hogy ez komplett töltő. Vagy csak adapter.Akyga Dedicated AK-ND-13 SAMSUNG 19V/3.16A 60W 5.5x3.0+pin Notebook A mellékelt képen csak egy adapter látható.
2016. júl. 18. 13:02
 3/4 Lajos54 ***** válasza:

Az adapter és a töltő elnevezés lényegében ugyanazt takarja.

A kettő közötti különbség mindössze annyi, hogy a kifejezett töltő csak annyi áramot tud leadni (tehát nem feszültséget, hanem teljesítményt), ami mindössze az akkumulátor töltéséhez lenne elegendő. Az adapter a gépet is tudja működtetni (ehhez több áram kell, mint a töltéshez).

De ez a laptop töltőknél már azért nincs különválasztva, mert magában a laptopban (is) vannak áramkörök, amik a töltést vezérlik.

Tehát lényegében a laptopoknál nem beszélünk külön töltőről és adapterről.


Korábban voltak olyan töltők, például a közkedvelt zsebrádiókhoz, amelyek magát a rádiót nem bírták üzemeltetni, csak kifejezetten az (gomb)aksi töltésére voltak alkalmasak. Ezért csak a készülékből kivett aksit lehetett velük tölteni. Manapság már nem nagyon lehet ilyet találni.

Talána jobban elterjedt ceruzaelem méretű akkumulátorok töltői ilyenek, azok is csak töltésre alkalmasak, készülék üzemeltetésére nem. Ahhoz már adapter kell.

2016. júl. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszi!
2016. júl. 18. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!