Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Intel grafikus vezérlő, mi...

Intel grafikus vezérlő, mi baja lehet? Vibrálás csíkozás stb. (intel HD graphich 4600)

Figyelt kérdés

A monitorom néha-néha konkrétan pislog. Színes csíkok jelennek meg rajta vízszintesen, a másodperc tört része alatt, mintha valami mágnessel zavarnák az egészet, scifibe illő módon. Nem annyira vészes hogy ne lássak rajta, de zavaró. Úgy vettem észre hogy akkor jelentkezik leginkább ha a lapi töltőn van. Eltávolítottam a hozzá tartozó grafikus drivert (a sima windows-os driverrel nem csinálja) a lényeg az, hogy a dolog tuti szoftware-es gond.

Sajnos csak ez az egyetlen intel driver van hozzá ami működik, de mint mondom ez is vacak. Viszont ha eltávolítom az inteles drivert akkor meg egy csomó játék azt írja hogy not supported card, szval úgy meg nem tudok játszani.

Egyébként játék közben faszán műkszik minden, mivel akkor a dedikáltat használom (ez is bizonyítja az integrált hibáját)



Hogyan lehetne azt megoldanom hogy pl a dedikált videókártyám vezérelje a rendszert, és ne az integrált? Vagy milyen egyéb megoldást javasoltok?


Gépem: (laptop)

Lenovo y50-70

intel core i7-4720HQ -> hozzá tartozó intel HD graphics 4600


dedikált: nvidia Geforce GTX960M 4gb


a többi részlet sztem nem számít, még annyi hogy mindezt a lapto kijelzője csinálja, más kijelzővel nem próbáltam, de nem is számít mert ezt használom.



2016. júl. 20. 18:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Nézd meg az intel oldalán, hogy van-e friss driver. Alapból amit a windows update letölt (pl. win10-hez) jó szokott lenni. Nekem win7 alatt voltak hasonló problémáim a nem gyári driverrel, amikor akkuról ment. Win 8-cal már nem jelentkezett a csíkozódás.

Azt, hogy a dedikált kártya kezelje a megjelenítést linux alatt meg lehet oldani (nem triviális), ha optimus-os a kártya, akkor windows-ban nem.

Ha a BIOS-ban találsz olyan opciót, amivel kiválaszthatod, hogy melyik kártya legyen aktív, akkor windows alatt is megoldhatod. :)


Ha van időd, én még azt is megpróbálnám, hogy a gyárilag kapott rendszerre image-elem vissza a gépet, és megnézem, hogy azokkal a driverekkel produkálja-e a hibát.

2016. júl. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hm... gyári op rendszer nem volt rajta, egyből win10-et toltam rá.


Az intel oldalát nézegetve a legfrisebb driver 2014-ben volt frissítve, ezért külön taps jár nekik :(

2016. júl. 20. 19:29
 3/3 A kérdező kommentje:

Idő közben sikerült megoldanom a helyzetet, gondoltam megosztom veletek, ha véletlenül rátaláltok erre, hisz bármely hasonló laptoppal előfordulhat.


A baj az volt hogy nem tetszett az intel kártyának a win 10-re való frissítés. Ezt egyszerűen lehetett orvosolni, frissíteni kelett a BIOS-t és kész.

részletek a hiba kiküszöböléséről a linkben:

[link]

2016. júl. 21. 23:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!