Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mikor fogják végre normálisan...

Mikor fogják végre normálisan megcsinálni a Windows 10 erőforráskezelését?

Figyelt kérdés

Felháborító hogy i5-ös proci meg 16 giga ram mellett megakad egy szaros MP3 ha közben fut egy telepítés vagy indítok egy Chrome-ot. Az mi?

Netbookom régen simán vite a 720p-s videót, most meg 360p-ben is akad a YouTube.

Ha tömörítek vagy nagyobb fájlokat mozgatok, nem lehet normálisan filmet nézni mellette mert akad mint a szemét.

Több gépen is ugyanezt tapasztaltam. Ráadásul régen Core 2 Duo-m volt meg 5 giga ramom és úgy játszottam CoD 4-et majdnem maxon, hogy közben tömörítetem.

Amikor P4-em volt, meg XP-s gépem, akkor elnéztem hogy egy videókódolás közben gyakorlatilag használhatatlan a gép, és csak egy gépigényes feladatot lehet rajta csinálni egyszerre, de könyörgöm, ha egy új i5-össel dolgozom, annyi nem fér bele, hogy munka közben egy kis zenét hallgassak?

Nem lehet valami programmal beállítani hogy mondjuk a zenelejátszó vagy a videolejátszó magasabb prioritást kapjon, vagy legalább ne azonos programszálon/processzormagon fusson mint a telepítés vagy a többi folyamat, hogy ne zavarják egymást?

Ha sokat görgetek le Facén vagy tumblr-en, lefagy a böngésző, hogy kevés a ram. 16 giga hol kevés? Feladatkezelő szerint összesen nem használ a gép 3-at.


2016. júl. 26. 01:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mi a baj a gépeddel, nekem simán működik minden.
2016. júl. 26. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor szerencsés vagy. Munkahelyen két full ugyanolyan, hibátlan gép közül az egyikkel állandóan gondok vannak, a másik meg hibátlanul megy. ELőtte Win7-en mindkettő hibátlan volt. Tök mindegy új vagy régi gép, van amelyiken nekem is szépen megy a 10-es, jobban mint a 7-es, valamelyiken meg csak a gond van vele. Teljesítménytől függetlenül.
2016. júl. 26. 01:57
 3/6 Németh_G válasza:
Eltekintve attól, hogy a Windows 10 egy eltévelyedett és az ügyfelet magasról lesz*ró cég ostoba, a látszatra ügyelni sem próbáló lehúzása, a probléma talán egy kicsit orvosolható lehet. Egy ilyen munka sebességén az operatív tár nagysága nem nagyon lendíthet. A terhet a processzor viseli, amely a telepítőcsomag tömörítésének dekódolásával és a registry telefirkálásával van elfoglalva, de a háttértárat is feltartja a sok fájl felírása, amit a pufferelés egy határon túl már nem tud gyorsítani. De ha van olyan, hogy Feladatkezelő, akkor abban egy-egy futó folyamat prioritása hangolható, és ezzel talán leszorítható a telepítés erőforrásigénye. Lehet, hogy a sok újra megnyíló folyamat miatt még hasznosabb a zenelejátszó prioritásának megemelése.
2016. júl. 26. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Soha, mert nem is akarják. A nagyobb szoftvercégek együttműködnek a hardvergyártókkal, aminek értelmében szándékosan nagy erőforrásigényű szoftvereket készítenek, hogy kénytelen legyél megvenni az erősebb vasat.
2016. júl. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem szándèkosan csinálják, csak nem optimalizálnak, mert azon spórolnak. Vagyis semmifèle összeesküvès nincs itt, csak profithajhászás.
2016. júl. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
3-as! Azt hogy? Nézegettem a feladatkezelőt, de nem tudom szabályozni. Egy SSD-vel vajon kevesebbet akadna?
2016. júl. 26. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!