Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Érdekel a hackerkedés, de hol...

Érdekel a hackerkedés, de hol kezdjem?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel a dolog. Valójában próbálgattam már magam, de az a baj, hogy amiket az interneten találok azoknak a 99%-a nem is működik. Van itt közvetlen mellettem egy számítógép (egy rozoga pentium 4-es) és routerrel van összekötve az én gépem és a pentium 4-es gép. Igazából ezt próbálgattam ddos-olni vagy pedig egy olyan eljárást, használni aminek segítségével a pentium 4-es elkezdi átdobálni a cuccait az én gépemre, de amiket az interneten találtam mind hasztalanok. Valaki tud segíteni, hogy hol lehetne elkezdeni?

2016. aug. 1. 20:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%

"a hackerkedés" egy nagyon tág fogalom. Arra mindenképpen vigyázz hogy nincs olyan program amit elindítasz, lenyomsz egy gombot és akkor bent vagy akárhol, és helyetted megcsinál bármit. Az ilyen program hordozza azokat a kémprogramokat amiket más cseles "hackerek" raktak bele hogy te elindítsd és aztán mindened megszerezzék.


Szerintem az alapgondolatod is rossz, mert te valaminek az eredményét akarod látni, és nem azt az utat bejárni ami által eredményt érhetsz el. Legyen csak a DDOS a példa, ami nem abból áll hogy akkor leülsz a géphez és megy a dosolás. Ez egy folyamat amit neked kell felépítened a tudásod által, a tudást pedig más kisebb résztevékenységekből szerezheted meg, vagyis ez egy hosszú tanulási folyamat, ami akár hónapokba-évekbe telik, mire valóban meg tudsz dolgokat csinálni.


(amúgy egy gép lehet akármilyen régi és lassú, ha megfelelő aktív védelem van rajta akkor az ugyanúgy védi).

2016. aug. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
38%
Hát bocs, belőled se lesz hacker...
2016. aug. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
60%

Sok, sok tanulással és tehetséggel:


"A hacker kifejezés alatt olyan számítástechnikai szakembert értünk, aki bizonyos informatikai rendszerek működését a publikus vagy a mindenki számára elérhető szint fölött ismeri. Ezek a szakemberek a számítástechnika egy vagy több ágát rendkívül magas szinten művelik, nagyon gyakran ők azok, akik „létrehozzák” azokat az eljárásokat, amik alapján a számítógépek vagy a hálózatok működnek.


A szó eredeti jelentésében olyan nagytudású szakembert jelentett, aki szakmáját lelkesedésből is űzte, akár „művészi” gondossággal; számos valós történetet és „legendát” találunk a hackerekről, akik lehetetlennek látszó dolgokat voltak képesek előhozni egy-egy eszközből...

...Nem összetévesztendő ezzel a relatíve kis csoporttal a vandálok és bűnözők jelentősen nagyobb csoportja, akik a hackerek által létrehozott eszközök és eljárások – valójában szakképzettség vagy tudás nélküli – felhasználásával okoz kárt, vagy követ el bűncselekményeket."


Lényegében ezen az úton jársz:


"A script kiddie kifejezés a „szkript” (egyfajta számítógépes programvégrehajtás, jelen értelmében mások által megírt kis programok összessége) és a „kiddie” (kiskölyök) szavakból áll, ami gyakorlatilag leírja ezeket a személyeket: általában olyan, komoly szaktudással nem rendelkező fiatal gyerekről van szó, aki hackerek által megalkotott eljárások alapján mások által megírt programokat („szkripteket”) használ arra, hogy vandálkodjon (például mások hálózati kapcsolatát vagy gépének működését megzavarja, gépekre betörve az ott levő tartalmakat törölje vagy megváltoztassa), számítógépekhez illegális hozzáférést szerezzen és annak erőforrásait engedély nélkül használja."


[link]

2016. aug. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem vandálkodni akarok ellenkezőleg. Ha ismerem a techinkát, akkor tudok ellen védelmet létrehozni. Lényegében szeretnék majd nem túl publikus adatokat is tárolni a gépemen, amik nem feltétlenül lenne jó, ha idegen kezekre kerülne és az ilyesmit nem szeretem másokra bízni. Az pedig már a hasznos része lenne, hogy magamnak ingyen csinálom meg. :D
2016. aug. 1. 20:58
 5/16 anonim ***** válasza:
11%

Az Internet Security és víruskereső programok pont erre valóak. Meg egy értelmes felhasználó aki nem indít el idegen, gyanús programokat és csatolmányokat.


Ennél több védelemre az átlagfelhasználók 99,99%-ának nincs és nem is lesz az életben szüksége.

2016. aug. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
És az ellopott adatokkal mit kezdjek? Mondjam, hogy hát de én internet securityt használok és semmi bejövőt nem nyitottam meg?
2016. aug. 1. 21:07
 7/16 anonim ***** válasza:
És hogy lopják el? Azért van védelem a gépen hogy ne férhessenek hozzá kívülről. Belülről pedig jelszót raksz a felhasználóra és kész.
2016. aug. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
63%

ülj le és tanulj meg MINDENT a hálózat témakörből. foglalkozz a hálózatokkal úgy 3-4 évig napi több órát aztán nekiállhatsz a témának úgy már lesz egy alap belelátásod a dolgok felszinébe


de ugyebár illene ehhez programozás tudás is szóval az is bele fog telni vagy 3 évbe.. közben tanuld meg komolyabb szinten kezelni a linuxot..


na ha ezek megvannak kezdheted a dolgot


ha meg csak védelmet akarsz akkor szoftveres tűzfal+vírusírtó és okos böngészés elég.. úgy az adataidat nem fogják ellopni

2016. aug. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Ennyi nem lesz elég. :) Minden hosztnak megvannak a maga ellenségei, akiknek egy internet security nem akadály.(Főleg nem debian-on.)
2016. aug. 1. 21:26
 10/16 anonim ***** válasza:
45%

Azt mondtad van két géped.

Amit féltesz azon tartsd és ne adj neki netet.

Hidd el, nincs az a hacker aki ellopja onnan a cuccod.

2016. aug. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!