Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A pokémon go veszélyes játék?

A pokémon go veszélyes játék?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy rengeteg jó és rossz hír terjeng róla! Nem tudom eldönteni hogymegengedem-e a gyerekeknek hogy letöltse! Nem akarok paranoiás lenni csak féltem!

2016. aug. 5. 15:46
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat a szavakért a telefonom mindig kijavítja!
2016. aug. 5. 15:50
 2/7 anonim válasza:

Szia!

Én is játszom jelenleg ezzel a játékkal, hisz tulajdonképpen minden 3. ember játszik vele, így én sem maradhattam le.

A hírek amiket írnak félig igazok csak. Sok a like vadászat és a megosztás vadászok miatt terjeng. Tény, hogy volt már baleset miatta, de a figyelmetlenségük miatt. Pl. betört egy házba egy fiatal és lelőtték (Miért tört be a házba? Az eleve bűncselekmény.)

Az elején is leírja, illetve minden belépésnél kiírja, hogy vezetés közben ne játssz, figyelj az úttestre... figyelmeztet, szóval ezzel nem lehet gond.

A gond azzal lehet, aki figyelmetlen. Aki csak a telefonját bújja és nem nézi merre halad, ki jön vele szemben. Ha a gyerkőcök tudják, hogy hogyan kell közlekedni, körültekintőek, akkor szerintem nyugodtan megengedheted. Figyelmeztesd azért őket, hogy ne kóboroljanak el messzire, figyeljenek az útra.

Egy kisebb körre viszont szerintem kísérd el őket, hogy te is belásd, hogyan viselkednek... azután pedig értelem szerűen folytatódik a dolog. :)


Remélem tudtam segíteni és jó Pokémonozást! ;)

2016. aug. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

értelmes a gyerek? ha igen és megérti hogy oda kell figyelni hova megy és csak korlátozottan játszhatja(nem a zebrán átmenve is azt a rohadt telefont kell nyomkodni)

akkor a játék nem veszélyes. egyetlen létező veszélye hogy valaki kikapja a gyerek kezéből a telefont vagy elcsalja egy kihalt helyre de a második ha a gyerek értelmes elkerülhető. nem veszélyesebb mint más játék ha az ember értelmes.


viszont tényleg jó hogy legalább kimozdítja őket a szobából tehát én mindenképp tennék egy próbát.. az elkisérés pedig tényleg nem rossz ötlet

2016. aug. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A hülyéknek minden veszélyes.

Egy értelmes embernek, gyereknek semmi baja nem lesz tőle.

2016. aug. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha értelmes a gyerek, akkor semmi baja nem lesz tőle.. ez a játék csak felgyorsítja a természetes szelekciót.
2016. aug. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
45%
Szülőként meg kell gondolni, mi az, ami a gyerek egészséges fejlődését segíti. Egy ilyen játék, ami az amúgy is a számítógéphez szegezett generációt még jobban elmagányosítja, nem hiszem, hogy ebbe a kategóriába tartozik. Én mindenesetre hálát adok a sorsnak, amiért a gyerekeim már 30-on túl vannak, boldog párkapcsolatban élnek, és nem most töltik a gyerekkorukat.
2016. aug. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válszokat! :) Akkor mind a kettőt elviszem egy próbakörre és utána ha minden rendben megy akkor játszhatnak vele! Megyek el is mondom nekik! :)
2016. aug. 5. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!