Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Pályakezdő informatikusként...

Pályakezdő informatikusként (csak szakmával) mennyit kereshetek kb. és melyik területen javasolt kezdenem?

Figyelt kérdés
A szakmám elég kiterjedt, így papír szerint a legtöbb területen dolgozhatnék és így elég sok is az álláslehetőség, én meg szinte mindenre nyitott vagyok. Mennyit érdemes kérnem ha megkérdeznék?

2016. aug. 15. 11:15
 1/10 anonim ***** válasza:
amennyit nem szégyellsz
2016. aug. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"A szakmám elég kiterjedt, így papír szerint a legtöbb területen dolgozhatnék"


Ez a "semmihez sem értek, de mindent hajlandó vagyok megtanulni ha adtok pénzt" szépen megfogalmazva

2016. aug. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen konkrétan sok mindenbe belekostoltam és mindenben kell a szakmai fejlődés. Ez a pályakezdő. Viszont gyorsan tanulok, mert nagy a motiváció és amilyen területen dolgoznék abban képezném magam tovább.
2016. aug. 15. 11:26
 4/10 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag semennyit. A komolyabb msc (Harvard, MIT) papírokkal se kapsz itthon melot. Nem hogy valami itthoni gagyi okj-val. :)
2016. okt. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Pályakezdő infósként:

(nettó bérek)

1. Vidéken:

üzemeltető:120k

programozó:120k (gyakornok, a te esetedben) Ha esetleg értesz is valamihez(pl java ee), akkor ez lehet több, már juniorként


2. Budapesten:

üzemeltető: nagyon széles a skála, attól függően mihez értesz

programozó: junior állásokhoz is már elég sokat kell tudni, az egyetem nem lesz elég. Gyakornokként minimálbérre lehet számítani. Junior fejlesztőként talán 200-300 ezer körül.

2017. jún. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
+ Az előző vagyok. Nem írtad le, mihez értesz, csak a papírral jössz (ami szinte semmit sem számít az informatikában), ráadásul ha így meg úgy az egyetemre hivatkozol és a papírra, konkrét rövidítések, és szaktudásra utaló jelek nélkül, akkor mindenki azt fogja gondolni, hogy semmihez sem értesz.
2017. jún. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Jelenleg kaptam állást egy cégnél, IT-sként dolgozom, főbb feladataim: IT rendszerek üzemeltetése, karbantartása, hálózatkezelés, technikai support(helpdesk) cégen belül, technikák kiadása, bekészítése. Fejlesztés az egyedüli amivel nem foglalkozom. Havi nettó 170e.

Nem tudom ez pályakezdőként milyennek számít az adott munkakörben és Budapesten, az átlaghoz képest.

2017. jún. 18. 12:02
 8/10 anonim ***** válasza:
5-6os vagyok. Pont olyan területen helyezkedtél, és pont ott, amiről én sem tudok olyan sokat.:D Nekem fejlesztőként sikerült elhelyezkednem juniorként nettó 250-ért, viszont a te fizetésed sem rossz kezdőként, még biztos fog emelkedni. Persze a nem rossz az mindig relatív, de úgy gondolom céljaink vannak, és nem akarunk mosogatni külföldön, más módja is van a boldogulásnak. (szerencsére)
2017. jún. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Én us remélem hogy annak függvényében fog emelkedni, ahogy fejlődök.

Megkérdezhetem mit fejlesztesz és milyen nyelven, hány év tudással és papírral? :)

2017. jún. 19. 07:49
 10/10 Patrock válasza:
Na merre sodort végül az élet, kedves kérdező? Én most estem ki az iskolából "rendszerüzemeltetőként" eléggé kudarcnak érzem az állás keresést..:/ Valami tanács?
2021. jún. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!