Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közgazdászként (pénzügy),...

Közgazdászként (pénzügy), informatikusként (programozo) vagy mérnökként kereshetek többet?

Figyelt kérdés
2015. dec. 11. 12:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
41%
Informatikusnak menj! Ha közgazdásznak mész nem is biztos, hogy lesz munkád, mehetsz 10-20-30-40 állásinterjúra, mire felvesznek valahova, ha informatikusnak mész akkor meg feltöltöd az önéletrajzod a professionre, jövő héten felhívnak 10-en és választasz magadnak egy állást!
2015. dec. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
53%
Mérnököt felejtsd el, nagyon alacsonyak már a kezdő mérnöki fizetések, üdv egy gépészmérnök.
2015. dec. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Mondjuk célszerű annak menni, amihez érzéked van, és érdekel is. Nyilván az ember szeretne sok pénzt keresni, de ez nem csettintésre megy. Egyébként az informatikust tudom ajánlani, mert ott most könnyen el lehet helyezkedni jó pénzért.
2015. dec. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

"Ha közgazdásznak mész nem is biztos, hogy lesz munkád"

Ezt honnan veszed? :) Profession.hu -n kb ugyanannyi pénzügyes állás van, mint IT-s vagy mérnöki.


Kérdező, remélem nem ez alapján fogsz dönteni, hogy minek mész továbbtanulni. Mind a hárommal jól lehet keresni, de a legtöbbet a programozó keres.

2015. dec. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Pénzügynél a számvítelt érdemes tanulni?
2015. dec. 11. 12:26
 6/14 anonim ***** válasza:
65%
Igen, pénzügy-számvitelt érdemes, mert az mérlegképes könyvelő végzettséget is ad és sok helyen az is fel van tüntetve, hogy mérlegképes könyvelőt várnak, olyan álláshirdetés ahol viszont pl kifejezetten gazdálkodás és menedzsmenten végzettet vártak volna, olyat még nem láttam.
2015. dec. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
19%
Menjél informatikusnak minden zsebed ki lesz tömve pénzel.
2015. dec. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
40%
Én psz-t végeztem de nem tudok róla, hogy mérlegképes is lennék.. Az külön képzés tudtommal.
2015. dec. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
2015. dec. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
86%

Ne gyertek már a profession.hu-val.

Aki keresett állást, annak ismernie kell.

Én pénzügyes vagyok Fejér megye.

Ha rákeresel, kiadja, hogy a főváros után itt keresnek a legtöbb embert ebben a kategóriában.

Azonban:

1. Van, amelyik már hónapok óta fut, csak nem veszik le. Amelyik 1 hétnél régebbi, az esélytelen.

2. Fejvadászok hirdetnek. Egy cég kiadja több fejvadásznak is, tehát ugyanaz az állás előfordul, hogy 3-4-szer is fent van.

Én kerestem 2 éve állást, tapasztalat, hogy itt havonta átlag egy új hirdetés jelent meg, és azonnal több ezren ugrottak rá.

IT-t javasolnám én is, most IT-s cégnél vagyok, itt nagyon keresik az embereket. De nem a profession.hu-val egyébként. Őszintén nem is értem, hogy hogy, saját oldaluk van, elég kevés külső hirdetést láttam.

2015. dec. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!